Granica Kętrzyn

KKS Granica Kętrzyn 1 : 4 ITS Jeziorak Iława

Paweł Kowalewski   48'                  63'  Łukasz Suchocki
                                        70'  Radosław Galas
                                        85'  Wojciech Figurski
                                        87'  Wojciech Figurski

Piłkarze Granicy w tym meczu wyglądali na zmęczonych i ospałych choć mieli przebłyski geniuszu, zwłaszcza po zagrywkach piętką czy podaniach krosowych z linii obrony do napastników. Wszystko wskazywało od samego początku, że piłkarze Granicy zdobędą 3 punkty na własnym stadionie przy wspaniałym dopingu kibiców.

Pierwsza połowa na samym początku to kilka trudnych chwil dla piłkarzy Granicy, jednak Kamil Kotowski bronił jak zaczarowany i chyba zaczarował samą bramkę. Przez kilka pierwszych nawet kibice wyjmowali oczami piłki z siatki. Interwencje Kotowskiego zmotywowały resztę piłkarzy z Kętrzyna do lepszej gry. Obrona zmobilizowała się i wszyscy ruszyli do ataku. W 25 minucie gospodarze zmarnowali idealną okazję na strzelenie gola. Bramkarz gości popełnił błąd przy wybiciu piłki, a sędzia podyktował rzut pośredni. Niestety nasi piłkarze nie wykorzystali tego prezentu. Końcówka pierwszej połowy to gorąca atmosfera. Wojciech Figurski wykłada się w polu karnym i domaga się karego. Następnie goście strzelają koło słupka, a przed gwizdkiem sędziego Mariusz Machniak przy podaniu Pawła Kowalewskiego strzela w okienko. Jednak bramkach Jezioraka cudem trąca piłke końcówkami palców, która trafia w spojenie bramki.

Piłkarze Granicy po wyjściu na druga połowę meczu wyglądali zupełnie inaczej, jakby trener w przerwie odmienił ich i zmotywował. Od razu ruszyli do ataku czym Paweł Kowalewski udokumentował golem wślizgiem w 48 minucie. Kolejne minuty to wyrównana walka i pośpiech piłkarzy z Iławy. Widać było w nich zapał do wygrania tego meczu. W 63 minucie kontrowersyjnie do bramki trafia Łukasz Suchocki. Siedem minut później kontaktową bramkę zdobywa Radosław Gałas. W 77 minucie dochodzi do wielkiej kontrowersji. Paweł Aleksandrowicz strzela na bramkę. Piłka odbija się od poprzeczki i wszyscy oprócz sędziów widzą piłkę za linią. Sędzia nie uznaje bramki. W tym momencie na trybunach, boisku i na łwace trenerskiej zrobiło się bardzo gorąco. Zdenerwowanie i rozkojarzenie piłkarzy Granicy sprawiło, że w 85 i 87 minucie schematycznie w prawy róg strzela Wojciech Figurski. W burzliwych nastrojach mecz kończy się porażką Granicy.

Łukasz Kuśnierz       48'

Piłkarze z Mrągowa nadszarpnęli swoje ego we wcześniejszej kolejce przegrywając z Mamrami Giżycko 4:1. Ten mecz miał na celu wymazać poprzednią kolejkę z pamięci. Korszanie podchodzili do meczu ambitnie. Wywalczony remis w derbach powiatu oraz uznany walkower dawał im szansę na utrzymanie się w czubie tabeli.

Mrągovia od samego początku meczu pokazała wyższą klasę nad MKS-em Korsze. Od samego początku gospodarze ruszyli na bramkę strzeżoną przez Roberta Mielnika. Piłkarze z Korsz zostali zamknięci na własnej połowie i ofiarnie broni wyniku, czekając na okazję dla siebie. Napór piłkarzy z Mrągowa ukoronowany został pierwszą bramką w 41 minucie, gdzie Dariusz Gołębiowski strzelił zza pola karnego. Druga bramka dla Mrągovii padła na sam koniec drugiej połowy. Łukasz Kuśnierz na raty wbił piłkę do bramki Mielnika.

Druga połowa również była pod dyktando gospodarzy i od razu w 48 minucie gola zaliczył Łukasz Kuśnierz. Piłkarze MKS-u ruszyli do odpowiedzi dwie minuty później, kiedy to Mariusz Gąsiorowski za pola karnego strzelił piękną bramkę. Piłka efektownie odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kolejne minuty spotkania to wiele nie wykorzystanych sytuacji gospodarzy i pewna gra nastawiona na wygraną.

Mateusz Zaleśkiewicz   90'

Po raz kolejny piłkarze z Reszla pokazują, że walczą o awans do wyższej ligi. Tym razem pewnie rozbili LKS Różanowo. Nie dali dojść do głosu dla przeciwnika. Dominowali pod każdym względem i pokazali odpowiednie widowisko dla kibiców. Pierwsza połowa wyglądała niemrawo do 20 minuty, lecz potem zaczęła się strzelanina goli. Najpierw zaczął Bartłomiej Bogdaniuk, a następnie cztery gole zapakował Paweł Romańczuk przy asystach Bogdaniuka. Po zmianie stron Orły z Reszla nie zwalniani tempa i do ostatniej minuty śrubowali jak najlepszy wynik.

Mateusz Nicewicz    74'

Piłkarze Wilczka po dość nieudanym meczu z wyjazdowym w Reszlu podejmowali u siebie trudnego rywala z Bartoszyc. W rozmowach przedmeczowych z piłkarzami Wilczka każdy z nich podkreślał, że teraz grają o 3 punkty i jak widać spełnili swoje założenia wygrywając mecz z Victorią. Pierwsza połowa wyglądała dość spokojnie, próba wyczucia przeciwnika. W drugiej połowie piłkarze Wilczka odpalili się i w ciągu pięciu minut dwie bramki zapakował Mariusz Grabowski. Na kwadrans przed zakończeniem meczu trzecią bramkę dołożył Mateusz Nicewicz. Dopiero pod koniec meczu szeregi Wilczka rozluźniły się, co zaowocowało podyktowaniem przez sędziego rzutu karnego. Egzekutorem był Szymański, który pewnie strzelił do bramki.

1 Grupa ligi okręgowej

31-08-2019 godz. 16:00 LKS Różnowo – LUKS Wilczek Wilkowo

03-09-2019 godz. 16:30 LUKS Wilczek Wilkowo – GKS Pisa Barczewo

Jurand Barciany

LKS Pogoń Banie Mazurskie 1:3 GLKS Jurand Barciany

Drugi mecz kolejki A Klasy piłkarze z Barcian rozegrali w Baniach Mazurskich. Od samego początku pokazali klasę. Już w 24 minucie wyszli na prowadzenie, a do końca pierwszej połowy prowadzili już dwoma bramkami. Po zmianie stron Pogoń odgryzła się jednym golem, jednak piłkarze Juranda nie pozwolili wyrównać wyniku. Pod koniec meczu podwyższyli wynik o jeszcze jedno oczko.

1 Grupa A Klasy

31-08-2019 godz. 17:00 GLKS Jurand Barciany – KS Pojezierze Prostki

Szansa Reszel

SAS Szansa Reszel 1:4 GLKS Salęt Boże

Pierwsza porażka w sezonie nie przekreśla Szansy w walce o mistrzostwo. W przedmeczowych wypowiedziach każdy mówił, że Salęt Boże jest nastawiony na bezkompromisowy awans do wyższej klasy. Do przerwy piłkarze z Reszla puścili dwie bramki, dokładnie w 11 i 37 minucie. Po zmianie stron piłkarze Salęt Boże dalej dominowali co zostało udokumentowane w 56 minucie golem. Piłkarze Szansy wzięli się do walki i trzy minuty później odpowiedzieli golem. W 66 minucie dzięki golowi Adriana Styliarsa został ustanowiony końcowy wynik meczu.