Piłkarski weekend 27-29.09.2019 – Magna Masuria

Granica Kętrzyn – pogrom jakiego jeszcze nie było!

KKS Granica Kętrzyn 0:7 MKS Mrągovia Mrągowo

17' Wojciech Żęgota
                      24' Mateusz Barszczewski
                      62' Łukasz Kuśnierz
                      77' Filip Wójcik
                      79' Aleksander Tomasz
                      81' Aleksander Tomasz
                      90' Aleksander Tomasz

„Tragedia” – tak mówią po blamażu Granicy kibice wychodzący ze Stadionu przy ul. Bydgoskiej 20. W tym meczu nic nie funkcjonowało. Piłkarze Granicy zupełnie nic nie grali, zaś piłkarze z Mrągowa po raz kolejny pokazali klasę oraz sposób na naszych lokalnych IV-ligowców (wcześniejsza wygrana z MKS Korsze 3:1). Mrągowianie nie dali dojść zawodnikom Granicy do głosu, zwłaszcza w drugiej połowie otwierając worek z golami. Najbardziej popisał się Aleksander Tomasz, który wszedł na boisko na ostatnie 15 minut. Trzy szybkie akcje i trzy gole.

Następny mecz Granica Kętrzyn rozegra na wyjeździe z GKS Pisa Barczewo, która również wysoko przegrała z Mazurem Ełk.

Piotr Trafarski 78'

MKS Korsze w końcu zanotowały pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując u siebie Zatokę Braniewo. Mecz był bardzo wyrównany na samym początku, lecz częściej atakowali piłkarze z Braniewa. Chwilę grozy przeżyli zawodnicy z Korsz po uderzeniu Łukasza Wolaka z rzutu wolnego, gdzie futbolówka odbiła się od poprzeczki. MKS Korsze wyszedł na prowadzenie w 36 minucie po dwójkowej akcji Adama Krajewskiego z Piotrem Kozłowskim, gdzie Kozłowski wsadził piłkę do bramki lobbując bramkarza z Braniewa.

Druga połowa to już pewniejsza gra gości, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania. Udało się to Kamilowi Graczykowi, który w 70 minucie trafił kuriozalną. Bramka gości wybudziła z letargu gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać. W 78. minucie Piotr Trafarski ładnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie i ustanowił wynik końcowy.

2019-10-05 godz. 16:00 BKS Tęcza Biskupiec – MKS Korsze

Orlęta Reszel – kolejna wysoka wygrana

GKS Cresovia Górowo Iławieckie 0:5 RKS Orlęta Rema Reszel

23' Paweł Romańczuk
                                   33' Bartłomiej Bogdaniuk
                                   39' Paweł Romańczuk
                                   75' Bartłomiej Bogdaniuk
                                   82' Bartłomiej Bogdaniuk

Kolejne wysokie zwycięstwo piłkarzy z Reszla. Tym razem rozgromili drużynę z Górowa Iławieckiego, a golami podzielił się niezawodny duet Paweł Romańczuk – Bartłomiej Bogdaniuk. Zwycięstwo sprawiło, że Orlęta Reszel tracą jeden punkt do fotela lidera.

Kolejny mecz Orłów z Reszla to poważne wyzwanie, gdyż zmierzą się ze Śniardwy Orzysz, która w Pucharze Polski rozgromiła Granicę Kętrzyn i MKS Korsze (po 5:1 w każdym meczu)

1 Grupa ligi okręgowej

2019-10-05 godz. 15:30 RKS Orlęta Rema Reszel – KS Śniardwy Orzysz

Wilczek Wilkowo – remis w Mikołajkach

MKS Kłobuk Mikołajki 1:1 LUKS Wilczek Wilkowo

Michał Maciorowski 87' 78' Mariusz Grabowski

Nie był to mecz pełen fajerwerków, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, lecz pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Wilkowa. W 78 minucie na listę strzelców wpisał się Mariusz Grabowski. Gospodarze wzięli się do pracy chcąc odrobić straty. Dopięli swego po goli Michała Maciorowskiego w końcówce meczu.

2019-10-05 godz. 15:30 LUKS Wilczek Wilkowo – MLKS Czarni Olecko

Jurand Barciany – pogrom w rajdzie po awans

UKS Start Kruklanki 2:9 GLKS Jurand Barciany

Kamil Zajnowski 66' 18' Daniel Nowicki
Kamil Powierża  88' 25' Adrian Zajdel
                    30' Adrian Zajdel
                    45' Adrian Zajdel
                    56' Bartosz Szuchalski
                    64' Sebastian Zawadzki
                    72' Bartosz Szuchalski
                    80' Sebastian Zawadzki

Graz zespołu z Barcian była prawie idealna oprócz dwóch potknięć w drugiej połowie. Pierwsza stracona bramka to słaba koncentracja przy wysokim wyniku. Jednak pomimo tych dwóch strat piłkarze Juranda otworzyli worek z golami i zrobili istny pogrom dla zawodników z Kruklanek. Ten mecz to 7 zwycięstwo z rzędu piłkarzy z Barcian. Po 7 kolejkach mają już komplet punktów i 5 punktów przewagi nad wiceliderem.

Szymon Ciski         63'

Mecz z drugim zespołem Victorii Bartoszyce nie należał do najłatwiejszych, jednak piłkarze z Reszla podeszli do spotkania rzetelnie i z pełną koncentracją. Od samego początku pokazali, że to oni są lepsi i do końca meczu zdobyli trzy bramki tym samym gwarantując sobie kolejne punkty w ligowym boju. Jest to też dobra motywacja przed spotkaniem wyjazdowym z obecnym liderem 1 Grupy B klasy