śr. Gru 2nd, 2020

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

BOKS: OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MŁODZIEŻY W KRAŚNIKU – 4 MEDALE DLA KĘTRZYNA!

2 min read

źródło: Facebook/LKS "Niedźwiedź" Kętrzyn

W Kraśniku odbyły się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, gdzie zapłonął na kilka dni Znicz Olimpijski. Turniej trwał od 19 do 25 października br. Na miejscu zameldowali się w szerokim składzie kętrzyńscy bokserzy z Ludowego Klubu Sportowego “Niedźwiedź” Kętrzyn.

Turniej stał na wysokim poziomie. 65 klubów z całego kraju wystawiło 100 swoich najlepszych zawodników, którzy zaciekle walczyli o jak największą ilość medali. W klasyfikacji generalnej pod względem medalowym LKS “Niedźwiedź” Kętrzyn zajął 2 miejsce. Najlepsi zawodnicy byli z Okręgu Śląskiego. Szczęścia zabrakło dla chłopaków, którzy nie dotarli do strefy medalowej. Za walkę i poświęcenie trzeba pogratulować dla Przemka Rafalskiego, Olafa Posochy i Damiana Szymankiewicza.

Filip Bednarczyk (kategoria do 50 kg) dotarł do półfinału, gdzie werdyktem sędziów 5-0 pokonał Daniela Jesiotra, reprezentanta klubu Sportowego Korona Wałcz. Niestety nie powiodło mu się w finale, gdzie przegrał werdyktem sędziowski 5-0 z reprezentantem RKB Boxing Radom Nikodemem Szafarzem.

Najlepszy występ zaliczył Dominik Jędrej (kategoria do 48 kg), gdzie w półfinale przez nokaut wyeliminował Kacpra Berejowskiego z UKS Barej Boxing Lublin. W finale również nie dał szans reprezentantowi CWZS Zawiszy Bydgoszcz, Gracjanowi Smorawskiemu pokonując go werdyktem sędziowskim 5-0. Tym samym jako jedyny reprezentant LSK “Niedźwiedź” zdobył złoty medal.

Brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku zdobyła Iza Iwaniuk (kategoria do 46kg). W walce półfinałowej przegrała stosunkiem punktacji sędziowskie 3-2 z zawodniczką ZPM Oliwią Jakbuczyk, która została mistrzynią w swojej kategorii.

Karolina Khun (kategoria do 63 kg) w walce półfinałowej wyeliminowała przed czasem zawodniczkę Hannę Korycką z KPM. W walce finałowej uległa zawodniczce KS Boxing Team Chojnice, Zuzannie Kamińskiej stosunkiem 4-1.

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku kończy się dla LKS “Niedźwiedź” Kętrzyn z dorobkiem 4 medali (1 złoty, 2 srebrne, 1 brąz). Dziękujemy jako redakcja dla trenerów, którzy w trudnym okresie bardzo dobrze przygotowali naszych reprezentantów na niezwykle intensywny turniej. Życzymy zawodnikom wiele sukcesów.

7 thoughts on “BOKS: OGÓLNOPOLSKA OLIPIADA MŁODZIEŻY W KRAŚNIKU – 4 MEDALE DLA KĘTRZYNA!

  1. Wiecie ile pracy trzeba włożyć w taki boks? Widziałam tych dzieciaków na boiskach szkolnych w czasie pandemii. Trenerzy wkładali całe serce, a na nich jak zwykle wylewa się szambo. Emin powinien zostać Dyrektorem MOSiR-u. Człowiek z wielkim sercem i pasją do sportu. Nie można mu tego odebrać. Walczy do końca, nie poddaje się, motywuje i zaraża pasją młodzież, niekiedy trudną. Na samym początku widziałam jacy tam chodzili chłopaczki, ale Emin wraz z Kamilem wyciągnęli ich za uszy. Teraz maja rodziny, pracują. Bez tego klubu sportowego wielu z nich pewnie siedziałoby po uszy w kryminale, a tak Emin przez boks nauczył ich życia. Pewnie wielu z nich mogłoby napisać książkę, jak boks zmienił ich życie. Cieszę się, że mamy w Kętrzynie takich ludzi, którzy pomimo przeszkód chcą pracować z młodzieżą. Nie można im blokować i przeszkadzać, trzeba takich ludzi wspierać.

    APEL DO NIEDZIÓŁKI! MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE ZROBISZ TAKIEJ ŁAJDACKIEJ SZOPKI JAK ROK TEMU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *