śr. Gru 2nd, 2020

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Czy Rada Powiatu Kętrzyńskiego zajmie się delegacjami Grzegorza Prokopa?

2 min read

źródło: info-Kętrzyn24.pl

Wielu czytelników w komentarzach czy prywatnych wiadomościach dopytuje się, co dalej z delegacjami Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Grzegorza Prokopa. Odpowiem wprost, wszystko jest w toku zarówno w Administracyjnym Sądzie Wojewódzkim w Olsztynie jak i mam nadzieję, że tej sprawie rzetelnie przyjrzy się Komisja Rewizyjna po dobrej opinii Komisji Skarg przy Radzie Powiatu Kętrzyńskiego.

W poniedziałek (tj. 16 listopada br.) o godzinie 8:30 odbyło się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Kętrzynie, gdzie udział wziąłem osobiście, jako redaktor naczelny oraz Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Michał Kochanowski, radni powiatowi: Jarosław Podgórski, Krzysztof Tytman oraz Bartosz Walewski. Również w posiedzeniu Komisji Skarg uczestniczył Dyrektor PUP, Grzegorz Prokop.

Skarga na działalność Grzegorza Prokopa została złożona na ręce Przewodniczącej Rady Powiatu ze względu na jego „zastraszanie” i próby wywarcia wpływu na redaktora naczelnego próbując kontaktować się z członkami rodziny redaktora. Grzegorz Prokop przekroczył granicę, której nie powinien przekraczać, jako urzędnik i mam nadzieję, że zarówno odpowiednie organy Wymiaru Sprawiedliwości, ale również Rada Powiatu przyjrzy się działalności Grzegorza Prokopa na stanowisku Dyrektora PUP. Niestety nie pozwolono mi uczestniczyć w całym posiedzeniu Komisji, ponieważ chciałbym usłyszeć obronną argumentacje Dyrektora Prokopa, lecz wrzucając ten artykuł na stronę od razu zwróciłem się do Przewodniczącego Komisji Skarg na przedstawienie całego protokołu oraz nagrania z tego posiedzenia.

Zwróciłem szczególną uwagę na działalność Dyrektora Prokopa, że w okresie od września 2019 roku do stycznia 2020 roku wykonał więcej wyjazdów służbowych i delegacji niż wszyscy Dyrektorzy PUP w Braniewie, Bartoszycach, Giżycku, Węgorzewie, Piszu i Gołdapi. Ciekawsze wątki pojawiają się przy datach tych delegacji, które mogą wskazywać na działania niezwiązane ze służbą dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Jednak o tym dowiedzą się państwo wkrótce. Również zwróciłem uwagę na działania Dyrektora PUP względem młodych przedsiębiorców i z tego względu niedługo do Rady Powiatu jak i Starosty Powiatu Kętrzyńskiego pojawi się kolejne pismo opisujące sprawy osób, które nie mogą uzyskać od PUP pomocy czy to materialnej czy prawnej.

Sprawa uwypukla, w moim osobistym odczuciu, całkowitą niekompetencje Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie oraz pokazuje, że Grzegorz Prokop w obliczu prostych pytań ucieka się do chwytów wskazujący na system z poprzedniej epoki. Mam nadzieję, że Radni Powiatowi nie odprawią tej sprawy z kwitkiem i dokładnie przyjrzą się działalności Grzegorza Prokopa.

15 thoughts on “Czy Rada Powiatu Kętrzyńskiego zajmie się delegacjami Grzegorza Prokopa?

  1. Panie redaktorze a może tak częściej powtarzać artykuł dla przypomnienia czytelnikom. Wówczas sołtys będzie musiał udzielić informacji publicznej. Urząd to nie jego zagroda!

  2. … sprawdźcie Jego czas pracy jak jeździł po okolicznych gminach i rejestrował ludzi do komisji wyborczych – wiem, co pisze, bo widziałem Go na szlaku… Jak wziął urlop, to OK – przepraszam, ale mam niejasne przeczucie, że nawet w książkę wyjść się nie wpisał, bo takiej w pupie pewnie nie ma, no chyba, że urząd nie ma tak do końca wszystkiego w pupie i rejestry prowadzi – wtedy patrz wyżej – przepraszam.

  3. Wojna w ketrzyńskim pisie nie wyjdzie pisowi na dobre.Ani Rypinie ani Prokopowi zPisu ani Michalskiemu z Solidarnej Polski ani Krasińskiemu z Porozumienia ani Ani.Koniec i bomba kto czytał ten….

  4. A czy w Kętrzynie poza Rypiną, Prokopem, Kochanowskim już nie ma ludzi którzy mogą przejąć ster władzy w Kętrzyńskim PISie i uzdrowić sytuację?

    To już na pewno 90% poparcia ma Pan radny Cwik niezależny od miejsca zatrudnienia obecnie (jest kętrzynianinem – ułożonym nie fircykiem) a nie spadochroniarzem i społeczeństwo z brawami przyjęło na stanowisko v-ce burmistrza zamiast Macieja Wróbla.

  5. … wspomnę tylko, że na radnego Ćwika wpłynął kolejny donos obywatelski od latarnika, że Pan radny nadal jest widywany w Różance – co więcej, notorycznie tam nocuje… Donos trafił do komisarza wyborczego, więc zobaczymy jak to się skończy. Dodam tylko, że w kolejce na miejsce radnego jest pani, która zdecydowanie nie jest fajna (pod wieloma względami)…

  6. Prokop z Pisu, a skąd był p. Niedziółka?, bo przed wyborami przecież p. Prokop na szybie swojego samochodu woził fotkę p. Niedziółki, to już nie wiem o co chodzi…..

  7. Taki oto przekręt zrobił Ćwik wystawiając dom na sprzedaż w Różance aby odwrócić uwagę mieszkańców Kętrzyna-udało się, udało,a dom nie sprzedał się i ogłoszenie zniknęło.Jeszcze jeden taki w Radzie pozamiejscowy by się znalazł, ale póki co cicho siedzi i głupa klei.

  8. Proszę aby Komisja Rewizyjna Rady Powiatu sprawdziła czy Grzegorz Prokop miał potrącone wynagrodzenie z tytułu nieobecności w pracy będąc w tym czasie na sesji sejmiku wojewódzkiego lub na komisjach. Może odpracował …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *