Piłkarski weekend: forBET IV liga – Grupa I Klasy Okręgowej – Magna Masuria

Piłkarski weekend: forBET IV liga – Grupa I Klasy Okręgowej

1

Kolejny piłkarski weekend za nami, oprócz Ligi Mistrzów, którą możemy obejrzeć w telewizji, przyglądamy się poczynaniom naszych lokalnych zespołów. Za nami trzecia kolejka forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej oraz druga kolejka I Grupy Klasy Okręgowej, w których występują nasze lokalne zespoły. Za tydzień również startuje B klasa, gdzie udział bierze SAS Szansa Reszel.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Polonia Lidzbark Warmiński 2:3 Granica Kętrzyn

Kętrzynianie przywieźli z Lidzbarka komplet punktów wygrywając pierwszy mecz w nowym sezonie. W pierwszej połowie piłkarze Polonii musieli uznać wyższość Granicy Kętrzyn. Już w 10 minucie bramkę strzelił Dwulat, a w 29 minucie wynik podwyższył Misza Koleshnika. Po zmianie stron Granica ponownie ruszyła do ataku, co skutkowało golem Pawła Miłoszewskiego w 47 minucie. W 52 minucie sędzia podyktował dla Polonii rzut karny, który został pewnie wykorzystany. Od tamtej pory piłkarze Granicy cofnęli się i zaczęli bronić wyniku. Wydawać się mogło, że kętrzynianom znowu zabrakło sił – możliwe, że przez tę pogodę. Piłkarze z Lidzbarka atakowali bramkę Granicy non stop, lecz nie potrafili wykorzystać swoich szans. Dopiero wynik na 3:2 ustalono w doliczonym czasie gry.

MKS Korsze 2 – 0 Mamry Giżycko

Piłkarze z MKS-u po raz kolejny udowadniają, że ich pierwszy przegrany ligowy mecz, który przegrali u siebie z Lubawą był wypadkiem przy pracy. Korszanie u siebie pokonali faworyta rozgrywek ligowych, który przez ostatnie dwie kolejki szedł jak walec. Zdobyte trzy punkty na pewno będą dobra zaliczką na kolejne spotkanie z Mrągowią. Zwycięskie bramki zdobyli Patryk Harasim oraz Piotr Trafarski

Grupa I Klasa Okręgowa warmińsko-mazurska

Rominta Gołdap 1:0 Wilczek Wilkowo

Piłkarze z Wilkowa mieli przed sobą trudne wyzwanie, mecz z wiceliderem poprzedniego sezonu, który ma aspirację powrotu na IV-ligowe boiska. Według relacji kibiców z Gołdapi mecz był ciekawy, zacięty i wyrównany. Niestety piłkarze Wilczaka musieli obejść się smakiem. Jedyną bramkę zdobył Krzysztof Żukowski po indywidualnej akcji Jakuba Pawłowskiego.

Orlęta Reszel 2 – 2 MKS Jeziorany

Po raz kolejny Orły musiały się zmierzyć z piłkarzami MKS Jeziorany. Jeszcze nie tak dawno wyeliminowali tę drużynę z rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tamto spotkanie było jedynie przeszłością. Mecz od początku nie należał do najłatwiejszych, a żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Piłkarze Orląt podzielili się punktami z drużyną MKS Jeziorany, a bramki remisowe zdobyli Jakub Janowski (’60) i Adrian Giziński (’72)

SKS Szczytno 1 – 1 Jurand Barciany

Piłkarze Juranda po zaliczeniu falstartu w inauguracyjnym meczu przed własną publicznością powoli wbijają się w rytm klasy Okręgowej. Tym razem musieli się zmierzyć z piłkarzami SKS-u Szczytno, które w poprzednim sezonie otarło się o spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze Barcian jednak podzielili się punktami z piłkarzami Szczytna, dzięki trafieniu Daniela Nowickiego.