Piłkarski weekend: IV liga, Klasa Okręgowa, B-klasa – Magna Masuria

Piłkarski weekend: IV liga, Klasa Okręgowa, B-klasa

1

Za nami kolejny piłkarski weekend, w którym brały udział nasze lokalne drużyny. Jak poradziły sobie drużyny z Powiatu Kętrzyńskiego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Granica Kętrzyn 3 – 4 Mamry Giżycko

Bez wątpienia na emocje w tym meczu nie można było narzekać. Gospodarze dobrze rozpoczęli ten mecz. W 11 minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Marcina Dwulata. Radość nie trwała długo, ponieważ goście wyrównująca bramkę strzelili w 22 minucie. W 29 minucie dzięki Pawłowi Miłoszewskiemu Granica znów prowadziła, a w 37 minucie Łukasz Swacha podwyższył prowadzenie i była to ostatnia bramka piłkarzy Granicy w tym meczu. Goście z Giżycka strzelili bramkę na zejście do szatni.

Po zamianie stron wydarzyła się tragedia. Piłkarze Granicy nie mieli sił, a ich taktyka wyglądała fatalnie. Odbiór piłki na swojej połowę i długa piłka do napastnika – niech chłop jakoś sobie radzi. Giżycczanie złamali szyki obronne piłkarzy z Kętrzyna jeszcze dwa razy, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Mecz ten można nazwać katastrofą w wykonaniu kętrzynian.

MKS Korsze 1 – 0 Zatoka Braniewo

Piłkarze z Korsz odzyskali honor przed własną publicznością po kompromitującej porażce w ostatniej kolejce. Co prawda nie jest to deklasacja przeciwnika, ale dodatki wynik zawsze cieszy oko. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 41 minucie zdobył Kamil Synowczyk.

Klasa Okręgowa – grupa I

Kołbuk Mikołajki – Jurand Barciany

Mecz odbywa się jutro (30.08.2020) o godzinie 14:00.

Wilczek Wilkowo 4 – 2 Cresovia Górowo Iławieckie

Po remisie w derbach powiatu przyszedł czas na zwycięstwo. Piłkarze Wilczka zanotowali dobry mecz przed własną publicznością zdobywając 3 punkty. Najbardziej jednak kibice powinni cieszyć się z występu Jakuba Kalisza, który w tym meczu strzelił aż 3 bramki, czwarty dla gospodarzy to samobój.

Łyna Sępopol 1 – 3 Orlęta Reszel

Piłkarze z Reszla tak samo jak piłkarze z Wilkowa, po remisie uznali, że jest czas na zwycięstwo. Wynik otworzyli piłkarze z Reszla, dzięki bramce Bogdaniuka. Nie spuszczając z tempa goście trafili kolejne dwie bramki. Gospodarze mimo złego przebiegu spotkania powalczyli o wynik co zaowocowało bramką honorową.

B-klasa grupa I

Szansa Reszel 5 – 1 Mini Soccer Academy Mrągowo

Deklasacja nowo powstałej drużyny z Mrągowa. O ile pierwsza połowa była w miarę wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, tak w drugiej połowie gospodarze zdeklasowali rywali. Reszlanie prowadzenie objęli w 60 minucie i nie zamierzali go oddać. W zaledwie 30 minut zdołali wbić piłkę do bramki gości aż 4 razy i mocnym akcentem zakończyli mecz.