PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Minął kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. W weekendowych zmaganiach , pomimo nowych obostrzeń covidowskich w całym kraju, nasze lokalne drużyny zmierzyły się w ligowych zmaganiach. Jak poradziły sobie nasi lokalni przedstawiciele w ligach wojewódzkich? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi tabelami oraz wynikami.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Granica Kętrzyn 1:1 Warmia Olsztyn

Piłkarze Granicy Kętrzyn byli zdecydowany faworytem w starciu z drużyną, która kołuje nad strefą spadkową. Niektórzy kibice obstawiali, że drużyna Granicy rozgromi wysoko kolejny olsztyński zespół – w zeszły weekend Warmia Olsztyn zaliczyła wysoką porażkę z Polonią Lidzbark Warmiński (4:0). Obie drużyny napierały na siebie od początku spotkania, lecz widoczna była przewaga gospodarzy. Do przerwy bezbramkowy remis. W 59 minucie piłkarze Warmii objęli prowadzenie. Zaczęło się gonienie wyniku. Po ponad kwadransie napieranie na bramkę kętrzynianie wyrównali. W tym samym czasie zdobywa bramki dla Warmii wyleciał z boiska. Dla piłkarzy Granicy Kętrzyn jest to szósty mecz bez porażki, a remis sprawia, że umacniają się w górnej części tabeli. Obecnie zajmują 7 pozycję.

MKS Korsze 3:0 Olimpia II Elbląg

Piłkarze MKS-u kontynuują zwycięską passę i przed własną publicznością pokonują rezerwy Olimpii Elbląg. Pierwsza bramka padła w 19 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka wypadła na 30 metr, a to wykorzystał Adam Krajewski posyłając kozłującą piłkę prosto do siatki bramki. Po zmianie stron piłkarze MKS-u napierali dalej, lecz na efekty w postaci bramek trzeba było czekać aż do 72 minuty. Prostopadłe podanie ze środka pola do Piotra Trafarskiego sprawiło, że został sam na sam z bramkarzem, co zostało przemienione w zdobycie gola. Również w 94 minucie na listę strzelców ponownie zgłosił się Piotr Trafarski po podyktowaniu przez sędziego 11. Dzięki temu zwycięstwu MKS Korsze umacniają pozycję w środku tabeli i po tej kolejce zajmują 10 pozycję.

Klasa okręgowa Grupa I

Orlęta Reszel 7:1 Cresovia Górowo Iławieckie

Orły rozpędzili lokomotywę i jasno określili się jaki jest ich cel w tym sezonie – awans. Do lidera nie tracą już zbyt wielu punktów. Kanonada bramek rozpoczęła się od 14 minuty, gdzie na listę strzelców zapisał się Romańczuk, następnie w 48 Terlik, 53 Policha, 58 Romańczuk, 63 Bogdaniuk, 87 Modzel i w 90 minucie Terlik. Piłkarze z Reszla stracili bramkę w 55 minucie. Na chwilę obecną tracą dwa punkty do lidera z Dobrego Miasta.

Wilczek Wilkowo 3:2 MKS Jeziorany

Benniaminek z Jezioran w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze, lecz to Wilki stanęły na wysokości zadania zdobywając cenne trzy punkty. W poprzednich dwóch kolejkach piłkarze Wilczka zdobyli zaledwie jeden punkt. Głód zwycięstwa urósł przynosząc wygraną. Strzelcami bramek byli: Marek i Mariusz Grabowscy oraz Mariusz Bandurow. Wygrana w tym meczu otwiera dla Wilczka drogę po wyższe miejsca w górnej części tabeli.

Śniardy Orzysz 7:2 Jurand Barciany

Kolejna wysoka porażka Juranda na wyjeździe i spadek na pozycję spadkową nie jest zbyt dobrymi wiadomościami dla piłkarzy z Barcian. Już w 4 minucie piłkarze Śniardwy Orzysz obrali prowadzenie, a w 11 minucie doszło do wyrównania, co napawało na lepszy rezultat. Niestety lepsi się okazali orzyszanie. Porażka ta sprawiła, że piłkarzy przeskoczyła Victoria Bartoszyce.

Klasa B Grupa I w tej kolejce Szansa Reszel pauzowała.