PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Minął kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. W weekendowych zmaganiach, pomimo obostrzeń covidowskich w całym kraju, nasze lokalne drużyny zmierzyły się w ligowych rozgrywkach. Jak poradzili sobie nasi lokalni przedstawiciele w niższych ligach wojewódzkich? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi tabelami oraz wynikami.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

KKS Granica Kętrzyn 2 – 5 ITS Jeziorak Iława

Bolesna porażka Kętrzynian na własnym stadionie. Mimo obostrzeń covidowskich, kibice Granicy wspierali swój zespół będąc poza obszarem stadionu. Pierwsza połowa w całości przespana przez gospodarzy, błędy w obronie sprawiły, że do przerwy przegrywali 0:3. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie, gdzie goście strzelili kolejne dwie bramki. Dopiero w końcówce spotkania w szeregach drużyny zielonych coś zaiskrzyło. W 83 minucie bramkę honorową strzelił Tomasz Bobrowski, który na otarcie łez trafił również w doliczonym czasie.

MKS Błękitni Orneta 0 – 2 MKS Korsze

Druga z rzędu wygrana Korszan w meczu wyjazdowym. Pierwsza połowa bezbramkowa mimo szans obydwóch drużyn. W drugiej połowie goście okazali się lepsi, którzy w 59 minucie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je w 66 minucie.

Klasa okręgowa Grupa I

LUKS Wilczek Wilkowo 3 – 1 CWKS Vęgoria Węgorzewo

Pewne zwycięstwo gospodarzy. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Mariusza Grabowskiego z drużyny Wilków, który w 19 i 38 minucie pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie prowadzenie w 78 minucie podwyższył Mariusz Bandurow. Goście zdołali strzelić honorową bramkę w 89 minucie.

GZPN Omulew Wielbark 1 – 1 GLKS Jurand Barciany

Po dwóch porażkach piłkarzy z Barcian, nadszedł czas na przełamanie. Mimo, że mecz zakończył się remisem, goście muszą czuć niedosyt, ponieważ w 65 minucie wyszli na prowadzenie, a już w 75 minucie wpadła bramka samobójcza. Mimo starań, mecz zakończył się pechowym remisem, przez co goście nadal pozostają w strefie spadkowej.

RKS Orlęta Rema Reszel 4 – 0 SKS Szczytno

Reszelanie wciąż pozostają niepokonani i w ładnym stylu wygrywają na własnym stadionie. Piłkarzem meczu niewątpliwie został Bartłomiej Bogdaniuk, który zaliczył hat – tricka (8′ 51′ 59′). Czwartą, dobijającą gości bramkę w 88 minucie zdobył Paweł Romańczuk. Gospodarze pozostają w aktywnej walce o fotel lidera Klasy Okręgowej.

B Klasa – Grupa I

GKS II Szczytno 4 – 2 SAS Szansa Reszel

Pierwsza połowa zdecydowanie gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie Reszlanie zaczęli odrabiać straty. Dwie bramki, w tym jedną z karnego, strzelił Patryk Garczykowski. Wydawałoby się, że mecz zakończy się remisem, jednak w końcówce spotkania gospodarze ustrzelili dwie bramki ustalając wynik spotkania.