Podsumowanie 76 Rajdu Polski – Magna Masuria

Za nami 76 edycja Rajdu Polski, który przyniósł ze sobą wiele emocji oraz radości zwłaszcza dla polskich kibiców, ponieważ Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (kierujący Skodę Fabię R5) pozostali nadal liderami FIA ERC Mistrzostw Europy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Rajdu Polski został rosyjski duet z Citroena C3 R5 Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow. Wygrali oni pewnie 11 z 15 odcinków specjalnych. Rosjanie jechali nie tylko szybko, ale też równo pomimo różnych problemów technicznych. Na drugim miejscu uplasowali się kierowcy Hyundaia i20 R5 czyli Fin Jari Huttunen pilotowany przez swojego rodaka Mikkę Lukkę. Na trzecim miejscu zameldowali się nasi aktualni liderzy czyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wygrał duet Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, którzy na samym końcu okazali się bezkonkurencyjni. Na drugim miejscu uplasowali się kierujący Skodą Fabią R5 Aron Domżała z pilotem Jarkiem Baranem. Na trzecim miejscu uplasował Tomasz Kasperczyk i Damian Syty kierujący Fordem Fiesta R5.

Czwartą pozycję zajął Mikołaj Marczyk, który pechowo spadł z podium Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Przebita opona sprawiła, że stracił sporo cennych sekund i w końcowej tabeli RSMP zajął 4 miejsce, zaś w Mistrzostwach Europy uplasował się na 9 pozycji.

Rajd Polski okazał się wielkim wyzwaniem dla kierowców historycznych pojazdów, po pierwszym dniu prawie 40% nie ukończyło pierwszej pętli. Jednak taka statystyka nie popsuła zdrowej rywalizacji dla historycznych rajdówek, które dzielnie przemierzały mazurskie szrotówki. Zwycięzcą w kategorii historycznych samochodów rajdowych okazał się bezkonkurencyjny Robert Luty, który siedzi za sterami Subaru Legacy.

Wszystkim uczestnikom, kibicom i organizatorom dziękuję za tak wspaniałą imprezę promującą Mazury