MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY: Wyniki konkursu plastycznego „Ptaki wokół nas”

fot. Mazurski Park Krajobrazowy

W dniu 24.05.2022 r., w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Kulturowej w Krutyni, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej konkursu plastycznego  pt. „Ptaki wokół nas”. W regulaminowym czasie do udziału w konkursie zgłoszono 203 prace.

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Aleksandra Żabińska – Galeria Kłobuk w Krutyni
  2. Natalia Woźniak – Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach
  3. Ewa Śliwowska – Mazurski Park Krajobrazowy

oceniła nadesłane prace i przyznała nagrody:

W kategorii 0-6 LAT

Nagrody główne:

  1. miejsce: Justyna Bongarc – Samorządowe Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Pieckach
  2. miejsce ex aequo: Maria Nadrowska – Przedszkole Publiczne Nr.1 „Stokrotka” w Mrągowie i Lena Konik – Szkoła Podstawowa w Windzie
  3. miejsce ex aequo: Maja Seges – Szkoła Podstawowa w Windzie, Liwia Kaczmarczyk – Samorządowe Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Pieckach, Hanna Puchalska – Przedszkole  Miejskie „Zielona Kraina” w Rucianem – Nidzie

Wyróżnienia:

  • Kinga Kazaniewska, Zofia Żubrowska, Franciszek Jabłoński  – Przedszkole Publiczne Nr.1 „Stokrotka” w Mrągowie
  • Julian Ciskowski – Samorządowe Przedszkole „Słoneczny Zakątek” w Pieckach

W tej kategorii komisja przyznała również nagrodę specjalną dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego „Zielona Kraina” w Rucianem – Nidzie:

Laury Kosiorek, Oliwii Wawryszko, Marcela Małża, Apolonii Żukowskiej, Aleksandra Syta, Hanny Dziedzic, Magdaleny Wykowskiej za ciekawe i artystyczne podejście do tematu.

W kategorii 7-10 LAT

Nagrody główne:

  1. miejsce ex aequo: Igor Zubrzycki, Julia Jończyk, Krystian Antonowicz – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Reszlu
  2. miejsce ex aequo: Zuzanna Murach – Szkoła Podstawowa w Kosewie, Leon Szachniewicz – Szkoła Podstawowa w Windzie
  3. miejsce ex aequo: Róża Sawicka, Katarzyna Piskorz – Szkoła Podstawowa w Windzie, Marianna Malicka – Szkoła Podstawowa w Kosewie

Wyróżnienia:

  • Roxana Piotrowska, Małgosia Białobrzeska – Szkoła Podstawowa nr.2 im. H. Sienkiewicza w Piszu
  • Justyna Zajdel, Szymon Pomalejko – Szkoła Podstawowa w Windzie
  • Yelyzaveta Yelizarieva – Szkoła Podstawowa w Nawiadach
  • Gabriela Kaliczewska z Marcinkowa
  • Maciej Szluma, Joanna Mazuruk – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Reszlu
  • Julian Grzegorczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie
  • Anastazja Mytskan, Elżbieta Ochenkowska – Szkoła Podstawowa w Kosewie

W kategorii 11-15 LAT

Nagrody główne:

  1. miejsce ex aequo: Paulina Skopnik – Szkoła Podstawowa w Uścianach Starych i Wiktoria Trawińska z Mrągowa
  2. miejsce ex aequo: Amelia Towgin, Julia Kaczyńska – Szkoła Podstawowa Nr.4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie, Barbara Czerwonka – Szkoła Podstawowa w Windzie
  3. miejsce ex aequo: Karolina Czeszun – Szkoła Podstawowa Nr.4 im. Stanisława Moniuszki w  Kętrzynie, Maria Paradowska – Szkoła Podstawowa w Ukcie

Wyróżnienia:

  • Katarzyna Cudak – Szkoła Podstawowa w Nawiadach
  • Piotr Kamiński, Aleksander Korwel – Szkoła Podstawowa w Kosewie
  • Klaudia Krupińska, Joanna Czyżewska – Szkoła Podstawowa w Windzie
  • Patrycja Świdzińska, Lena Podraszka, Maciej Pacho – Szkoła Podstawowa nr.4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie
  • Nikola Sapela – Szkoła Podstawowa w Srokowie
  • Stanisław Sokołowski z Kętrzyna

W kategorii 16 + LAT

Nagroda specjalna: Laura Bielawska z Ełku

Dziękujemy za tak duży odzew na nasz konkurs. Komisja miała nie lada wyzwanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych!

Wszystkie nagrody zostaną przekazane pocztą lub za pośrednictwem szkoły.

źródło: Mazurski Park Krajobrazowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.