BARTOSZYCE: 12- latka wjechała rowerem na przejście dla pieszych – trafiła do szpitala – Magna Masuria

BARTOSZYCE: 12- latka wjechała rowerem na przejście dla pieszych – trafiła do szpitala

0

Przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych jest zabronione. Rowerzysta przed przejściem dla pieszych powinien zejść z roweru i go przeprowadzić na drugą stronę drogi. Tylko na przejazdach rowerowych, które są odpowiednio oznakowane, rowerzyści mogą przejeżdżać po pasach. Potrącona wczoraj 12 – latka wjechała rowerem na przejście dla pieszych, uderzyła w bok toyoty, po czym upadła na chodnik. Szczęśliwie nic poważnego jej się nie stało. Materiały tej kolizji drogowej trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

W poniedziałek, (28.03.22r.), przed godz. 15:00 na ul. Nowowiejskiego doszło do potrącenia 12 – letniej rowerzystki. Interweniowali policjanci z drogówki, którzy ustalili, że dziewczyna wjechała rowerem na przejście dla pieszych, uderzyła w bok jadącej drogą toyoty, po czym upadła na chodnik. Z miejsca zdarzenia została zabrana do szpitala. Mężczyzna kierujący toyotą był trzeźwy.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia najprawdopodobniej doszło przez pomyłkę nastolatki. Okazało się, bowiem że dziewczyna jeździ na dwóch typach rowerów. Jeden ma tzw. hamulec nożny, inny jedynie ten przy kierownicy. Dziewczyna chcąc wyhamować przed przejściem nacisnęła hamulec nożny, którego w rowerze nie było.

Z uwagi na wiek rowerzystki materiały tej kolizji drogowej zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *