BARTOSZYCE: Chciała wykupić siebie i partnera z rąk policjantów – usłyszała zarzuty korupcji – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Chciała wykupić siebie i partnera z rąk policjantów – usłyszała zarzuty korupcji

0

Czasami ludzka bezmyślność nie zna granic. Niecodzienna historia, która rozegrała się na służbie policjantów z drogówki pozostanie w ich pamięci na długo. Kontrola drogowa mężczyzny, który okazał się być pijany, zakończyła się zatrzymaniem jego partnerki. Kobieta będąc po alkoholu przyjechała po partnera autem. Chcąc uniknąć odpowiedzialności dla siebie i partnera chciała przekupić policjantów. Na nic się zdały jej korupcyjne propozycje. 56 – latka trafiła za kraty policyjnej celi, usłyszała zarzuty i ma policyjny dozór.

W sobotę (01.10.22r.) policjanci z bartoszyckiej drogówki w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego citroenem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu. Badane alkomatem ujawniło obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 60–latka. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy istniała konieczność przekazania auta mężczyzny osobie wskazanej. Na miejsce interwencji przyjechała partnerka mężczyzny. Policjanci sprawdzili, czy jest trzeźwa, okazało się, że nie. 56–latka miła prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta orientując się, w jakiej sytuacji znalazła się i ona i jej partner postanowiła działać. Złożyła policjantom propozycję korupcyjną. Policjanci zareagowali w jedyny możliwy w tym przypadku sposób – zatrzymali kobietę. W niedzielę (02.10.22r.) mieszkanka gminy Bartoszyce usłyszała zarzut łapownictwa i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Prokurator z Bartoszyc postanowił o poddaniu 56 – latki pod policyjny dozór. Kobieta ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

60-letniego partnera kobiety czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *