BARTOSZYCE: Odbył się festyn „Aktywni Błękitni” – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Odbył się festyn „Aktywni Błękitni”

0

Bezpieczeństwo, naszą wspólną sprawą. Z takiego założenia wyszły służby mundurowe, instytucje z powiatu bartoszyckiego i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Olsztynie, połączyli siły i zorganizowali festyn poświęcony bezpieczeństwu.

We wtorek, (28.03.23r.), o godz. 10:00 w Bartoszycach przy Jeziorku Mleczarskim przedstawiciele służb mundurowych z powiatu bartoszyckiego i pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Olsztynie  połączyli siły i zorganizowali festyn w całości poświęcony bezpieczeństwu. Był on zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Bartoszyce, ich opiekunów i kadry pedagogicznej.

Tematem przewodnim imprezy było pokazanie czemu służą budowle hydrotechniczne, bezpieczeństwo nad wodą, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczna żywność. Odbył się pokaz pierwszej pomocy, pokaz przewodnika i policyjnego psa służbowego oraz pokaz służb ratunkowych na wodzie. 

Policjanci zaprezentowali  sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby oraz mówili o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każde dziecko, które przyszło do policjantów mogło usiąść w radiowozie, na policyjnym quadzie oraz dowiedzieć się do czego wykorzystywany jest policyjny pies służbowy.  

Uczniowie szkół mogli wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez policjantów. Odpowiadając na pytania związane z ruchem drogowym oraz zawodem policjanta mogły wygrać nagrody w loterii.

Z pewnością, każdy kto przyszedł na festyn znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz dowiedzieć się naprawdę dużo o tym, jak być bezpiecznym nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *