BARTOSZYCE: Udawał, że znalazł amfetaminę w śmietniku – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Udawał, że znalazł amfetaminę w śmietniku

0

Na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo rozglądać się dookoła. To właśnie tym zachowaniem wzbudził zainteresowanie policjantów, którzy postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Okazało się, że 36 – latek miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Twierdził, że znalazł go na śmietniku, rzecz jasna nie wiedział, na którym. Badanie białego proszku wskazało, że to amfetamina. Mieszkaniec Bartoszyc odpowie przed sądem za przestępstwo posiadania substancji psychoaktywnej, grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

W niedzielę, (24.04.22) w południe policjanci w trakcie patrolu ulic Bartoszyc zauważyli mężczyznę. Ten na widok mundurowych zaczął nerwowo się rozglądać. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci ustalili, co było powodem takiego zachowania. 36 – latek miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Na pytanie, co to jest odpowiedział, że amfetamina, którą znalazł na śmietniku…

Policjanci zatrzymali 36 – latka. Badanie zabezpieczonej substancji narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Zabezpieczona substancja zostanie zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie.

Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *