BISZTYNEK: Pijany kierowca wywrócił ciężarówkę na bok! – Magna Masuria

BISZTYNEK: Pijany kierowca wywrócił ciężarówkę na bok!

0

Mężczyzna kierując ciężarówką stracił panowanie nad autem, które w konsekwencji zjechał z drogi i przewróciło się na bok. 26 – latek powiedział policjantom, że winny temu wszystkiemu jest kierowca, który go wyprzedzał i odjechał z miejsca zdarzenia. Tę okoliczność wyjaśnią policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Nie bez znaczenia dla całej tej sprawy miał prawdopodobnie stan trzeźwości kierowcy, w którego organizmie krążyło prawie 1,5 promila alkoholu. Tą sprawą zajmą się kryminalni. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 2 lat za kratami.

W sobotę, (21.05.22r.), po godz. 13:00 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na ul. Ogrodowej w Bisztynku w ciągu drogi krajowej nr 57. Mężczyzna kierujący ciężarówką marki Iveco zjechał z drogi na pobocze, gdzie jego auto wywróciło się na bok. Okazało się, że 26 – latek był pijany. W organizmie mieszkańca Biskupca było prawie 1,5 promila alkoholu. 26 – latek trafił do szpitala. Po badaniach okazało się, że nic poważnego mu się nie stało. Mężczyzna opowiedział policjantom jak doszło do tego zdarzenia wskazując, że to kierowca osobówki, który go wyprzedzał nie zachował ostrożności zmuszając go do hamowania, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Wyjaśnieniem tej okoliczności zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *