GIŻYCKO: Kryminalni zatrzymali 37-latka poszukiwanego listem gończym – Magna Masuria

GIŻYCKO: Kryminalni zatrzymali 37-latka poszukiwanego listem gończym

0

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, za którym wydany był list gończy. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Giżyccy kryminalni odpowiedzialni za poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Giżycka może znajdować się mężczyzna, za którym wydany został list gończy. Funkcjonariusze podjęli niezbędne czynności zmierzające do jego zatrzymania. Wczoraj (12. 04. 2022 r.) policjanci udali się na miejsce i potwierdzili, że mężczyzna przebywa obecnie w mieszkaniu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów ponieważ wiedział, że czeka go kara pozbawienia wolności. Pomimo tego, że 37-latek nie miał również możliwości ucieczki z mieszkania, to wyraźnie nie miał zamiaru otwierać drzwi policjantom, którzy kilkukrotnie prosili o ich otwarcie.

Choć policjanci mogli wyważyć drzwi, to postanowili tego nie robić. Podjęli próbę wejścia od strony balkonu i przekonać poszukiwanego, że może to wiązać z dodatkowymi nieprzyjemnościami, w postaci mogących wystąpić uszkodzeń. Nie przekonało też to mężczyzny, że nie warto narażać się na dodatkowe koszty, dlatego policjanci postanowili wejść przez okno balkonowe, które było uchylone. Mężczyzna chciał uniemożliwić wejście policjantom w wyniku czego doszło do siłowego wejścia i szarpaniny w wyniku czego doszło do uszkodzenia okna. W rezultacie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi a następnie do Zakładu Karnego gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Policjanci niejednokrotnie zmuszeni są do podjęcia decyzji o siłowym wejściu do mieszkania czy innych pomieszczeń gdzie ukrywają się przestępcy. Może się to wiązać z dodatkowymi nieprzyjemnościami w postaci uszkodzeń w mieniu czy spowodowaniu innego uszczerbku, dlatego też giżyccy kryminalni przestrzegają, że nie warto odmawiać otwarcia drzwi gdy puka do nich Policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *