GIŻYCKO: Przez weekend doszło do 62 naruszeń ruchu drogowego – Magna Masuria

GIŻYCKO: Przez weekend doszło do 62 naruszeń ruchu drogowego

0

W weekend giżyccy policjanci ujawnili 62 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 49 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, w tym 47 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci pracowali również na miejscu 9 zdarzeń drogowych.

W weekend policjanci giżyckiej drogówki na drogach powiatu ujawnili 62 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 47 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym kierowca mitsubishi, który jechał przez miejscowość Kruklanki z prędkością 103 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowcy, mieszkańcowi Giżycka zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowca otrzymał również mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. W ręce policjantów wpadł również kierowca, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu. 59 – letni kierowca vw passata został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Skop gm. Ryn, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 9 zdarzeń drogowych. W dwóch przypadkach auta zatrzymały się w przydrożnym rowie. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Szczybały Giżyckie gm. Giżycko, tam auto dachowało w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Drugie zdarzenie miało miejsce na trasie Ryn – Wejdyki, gdzie kierowca opla po wyjściu z łuku drogi w prawo wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Autem podróżowały dwie osoby, 69 – kierowca był trzeźwy. Pasażerka została przetransportowana do szpitala w Giżycku. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznała ogólnych stłuczeń ciała. Natomiast na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Grajwo gm. Giżycko doszło do zderzenia dwóch osobowych aut. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka suzuki. Kierowcy tego zdarzenia byli trzeźwi. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania względem innych użytkowników dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *