GIŻYCKO: Włamywacz-recydywista trafił na 3 miesiące do aresztu – Magna Masuria

GIŻYCKO: Włamywacz-recydywista trafił na 3 miesiące do aresztu

0

Giżyccy policjanci ustalili i zatrzymali 41 – latka podejrzanego o serię kradzieży alkoholu i włamań do samochodu oraz lokali. Mężczyzna do pomieszczeń dostawał się poprzez wypychanie okien czy też zrywaniu kłódek. Policjanci udowodnili mu łącznie 3 włamania i 2 kradzieże, podczas których spowodował szkody na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Każdego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratury, giżycki sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Karany w przeszłości za kradzieże i włamania 41 – latek na przełomie od lutego do kwietnia br. postanowił wrócić na przestępczą drogę dorabiania się na włamaniach i kradzieżach. Dopuszczał się ich regularnie w każdym miesiącu. Ostatnie popełnił 18 kwietnia br. Na swój cel wybrał jeden z lokali gastronomicznych na terenie Giżycka. Zapewne obserwował jakie zabezpieczenia trzeba pokonać, po czym wepchnął siłą okno do środka przez, które wszedł do lokalu. Tam z kasy zabrał pieniądze w kwocie 150 złotych, sprzęt elektroniczny na kwotę 900 złotych i napoje o łącznej wartości 300 złotych. Mężczyzna tym razem nie miał drogi ucieczki, ponieważ będący na spacerze policjant zauważył, że do lokalu ktoś się włamał. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego komendy, kiedy policjanci weszli do lokalu podczas wykonywania czynności w jednym z pomieszczeń z łupami siedział 41 – latek.

Policjanci skrupulatnie pracowali nad każdą ze spraw. Zebrany materiał dowodowy jasno wskazywał, że tych czynów dokonał 41 – latek. Na wniosek policjantów i prokuratury, giżycki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Odpowie w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *