KĘTRZYN: 12-latek wiózł matkę motorowerem – oboje złamali prawo – Magna Masuria

KĘTRZYN: 12-latek wiózł matkę motorowerem – oboje złamali prawo

3

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 12-latka. Chłopiec jechał motorowerem przewożąc swoją matkę, nie mając do tego uprawnień. Na tym kontrola się jednak nie zakończyła. Konsekwencje poniesie zarówno 35-latka za to, że pozwoliła kierować nieuprawnionemu synowi. Informacja o nieletnim zostanie także przekazana do sądu rodzinnego.

W środę (29.03.2023) kilka minut przed godz. 10:00 policjanci w zespołu ruchu drogowego kętrzyńskiej jednostki Policji w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze zauważyli kierującego motorowerem, który wyjechał z drogi powiatowej na drogę wojewódzką. Kierujący na widok radiowozu najpierw zatrzymał jednoślad z którego zsiadł pasażer, a następie  odjeżdżając zawrócił naruszając linię podwójną ciągłą. Policjanci udali się za tym pojazdem i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało kierującym był 12-letni mieszkaniec gminy Korsze, który na prośbę matki wiózł ją do sklepu w Łankiejmach bo jak sama przekazała w rozmowie z policjantami „nie potrafię jeździć motorowerem i poprosiłam syna by mnie zawiózł do sklepu”. Teraz 12-letni amator jednośladu tłumaczyć się będzie przed sądem dla nieletnich. Konsekwencje poniesie również 35-letnia matka, która udostępniła synowi pojazd.  

Przypominamy! Osoby nie posiadające uprawnień narażają siebie i swoich opiekunów na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub zdarzenia drogowego.

Zgodnie z ustawą „O kierowaniu pojazdami” uprawnia prawo jazdy kategorii AM. Ustawa „Prawo o ruchu drogowym” mówi, że motorower to jedno lub dwuśladowy pojazd, który wyposażony jest w silnik o pojemności nie przekraczającej 50 cm³ lub mocy ograniczonej do 4kW w przypadku silników elektrycznych i prędkości maksymalnej nie większej niż 45km/h.

3 thoughts on “KĘTRZYN: 12-latek wiózł matkę motorowerem – oboje złamali prawo

  1. – nie złamali prawa tylko przepisy… wyprodukowane przez obce warszawskie biurwo-po-pisy.
    Umiał jeździć to jechał – pochwała się należy. I brawo pani matka, co wychowuje syna na mężczyznę!

    1. Absurd jest jeszcze inny. Gdyby owa mama prowadziła motorower nawet niezbyt udolnie, nie musi mieć uprawnień. 9

  2. Od 10 lat można mieć kartę rowerową, znać przepisy i jeździć po centrum Warszawy. Dzieciak pomaga matce w egzystencji żyjąc w Polsce B a te policyjne wyw*oki skreowali teraz tylko statystykę. To ma mało wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Jedyne co potrafią to swój obowiązek jakim jest m.in. pomoc osobom starszym, niedołężnym, które spotkają na ulicy rozdmuchać do rangi wydarzenia, a z takich elementów w mundurach robić bohaterów i facjaty pokazywać w mediach. To jest dopiero śmieszne. To tak jak by pokazywać w gazecie lekarza bo zszył pacjentowi rane, które nie zaropiała i robić z niego bohatera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *