KĘTRZYN: 7 milionów stracono, a mieszkańcy chcą remontu ulicy Górnej! – Magna Masuria

KĘTRZYN: 7 milionów stracono, a mieszkańcy chcą remontu ulicy Górnej!

27

23 lutego br., do Rady Miejskiej w Kętrzynie wpłynęła petycja mieszkańców ulicy Górnej w Kętrzynie, którzy żądają od kętrzyńskich władz samorządowych rozwiązania problemu ulicy Górnej. Poniżej przedstawiamy treść tej petycji:

My niżej podpisani mieszkańcy ulicy Górnej w Kętrzynie, zwracamy się z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową drogi na ulicy Górnej. Droga, o której mowa znajduje się w fatalnym stanie technicznym i wymaga natychmiastowej interwencji. Potężne dziury oraz koleiny, które powstały narażają na poważne uszkodzenia jeżdżące samochody. Korzystanie z tej drogi stało się niezwykle uciążliwe i niebezpieczne dla pieszych. Brak jest również oświetlenia ulicy. Pragniemy  podkreślić, że wnioski w tej sprawie są składane już od ponad 20 lat.

Przedstawiciele władz naszego miasta wielokrotnie obiecywali pomoc w tej sprawie, jednak do chwili obecnej mieszkańcy nie doczekali się budowy fragmentu drogi należącego do Gminy Miejskiej Kętrzyn. Stan drogi z każdym dniem jest coraz gorszy. Zwracamy uwagę, że zgodnie art. 7 ustawy z 8 marca 1990r. o samorządzie gminy (Dz.U. nr 16, poz. 95 z późn. zmianami) jednym z zadań (a wręcz obowiązków), gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty między innymi poprzez utrzymywanie w należytym stanie dróg gminnych. Zwracamy się z prośbą, aby naszą sprawę potraktować jako pilną.

Co ciekawe Komisja Skarg Wniosków i Petycji uznała petycję mieszkańców ulicy Górnej za zasadną, a burmistrz Kętrzyna w niedługim czasie odpowiedział na pismo mieszkańców:

W odpowiedzi na petycję dotyczącą budowy drogi na ul Górnej, uprzejmie informuję, że Gmina Miejska Kętrzyn w ramach II i III edycji programu Polski Ład złożyła wniosek celem uzyskania niezbędnego dofinansowania na realizację przedmiotowej inwestycji drogowej. Wyniki rozpatrzenia wniosków będą znane w trzecim kwartale 2022 roku. W związku z powyższym, jeżeli wnioskowane zadanie zostanie zakwalifikowane w ramach projektów Polskiego Ładu, tut. urząd będzie je realizował.

Na najbliższej sesji Rady Miasta w Kętrzynie, która odbędzie się 28 kwietnia br., Rada Miejska będzie podejmować uchwałę „o uznaniu petycji za zasadną z przyczyn wskazanych w uzasadnieniu: „[…] jednym z zadań jest zaspokojenie potrzeb wspólnoty między innymi poprzez utrzymywanie w należytym stanie dróg gminnych”

Warto jednak zatrzymać się w tym miejscu i przypomnieć, że ulica Górna mogła być już wybudowana i służyć mieszkańcom Kętrzyna od roku. Przypomnijmy, że w 2019 roku Ryszard Niedziółka wraz z Maciejem Wróblem za pośrednictwem tub propagandowych wychwalali ogromny sukces pozyskania ogromnego 14 MILIONOWOEGO dofinansowania na remont ulicy Ogrodowej oraz budowę ulicy Górnej. Oba projekty otrzymały po ponad 7 milionów dofinasowania i w 2020 roku miały ruszyć prace. Niestety tak się niestało ponieważ włodarze miasta nie rozpoczęli prac zawartych w umowie o dofinansowanie, a wielomilionowa inwestycja została przełożona w czasie.

Teraz burmistrz Niedziółka tłumaczy się, że będzie składał wnioski o budowę ulicy Górnej do programu Polski Ład. W opinii części społeczności Kętrzyna to próba ratowania wizerunku. Ta droga już dawno powinna być zrobiona, a z Polskiego Ładu powinny być brane pieniądze na kolejne ważne miejskie inwestycje jak na przykład remont ulicy Chopina czy przebudowa ulicy Mazowieckiej, które są kluczowymi węzłami komunikacyjnymi miasta Kętrzyn. Niestety niekompetencje Niedziółki sprawiają, że mieszkańcy sami muszą brać sprawy we własne ręce i wymuszać wręcz działanie samorządowców.

27 thoughts on “KĘTRZYN: 7 milionów stracono, a mieszkańcy chcą remontu ulicy Górnej!

 1. Pani Kozłowska, była skarbnik, nie dala rady Górnej ogarnąć finansowo, moze obecna skarbnik , Pani Wybraniec, da radę. Życzę powodzenia !

 2. A kiedy mieszkańcy Wileńskiej ruszą do boju??? Stan tej ulicy na miarę naszej obecnej władzy. Obraz nędzy i rozpaczy!!!!!!!

 3. Ta ulica miała szanse na gruntowna budowę wielokrotnie za czasów Hecmana jednak ten wolał wydać kasę na cele które były flagowymi w kazdej jego kampanii wyborczej. Ostatnia szanse miał tuż przed wyjazdem z fotela burmistrza juz to nawet obiecywal, gdy doprowadził do odwołania Niedziolki to oba urzędy podpisały porozumienie w sprawie Górnej. Przypomnijmy jak to kucharz chwalił się ze nagle starostwo wykonało swoją robotę na Górnej (bo tych judaszy nikt nie blokował tak jak oni poprzednika) ale Hecman się na nich wypiął i obietnicy nie dotrzymał. A teraz czepiacie się obecnych włodarzy? Moze i dobrze ze nie wykonano tej ulicy wtedy, bo gdyby wszyscy nowi mieszkańcy rozkopali ją do swoich przyłączy to bylaby porażka.

  1. Już nie patrz na Hećmana – jego nie ma od 4 lat!!! – Niedziółka stracił 7 000 000 MILIONÓW!!! TA KASA JUŻ BYŁA W URZĘDZIE!!!

   1. Policz ile kasy przepuścił Hecman i poszła w piach. Np. Zaplanowano kupę kasy na projekt zagospodarowanie Górki Poznańskiej a ten łgarz nawet nadleśnictwa nie zapytał czy łopatę tam można wbić a początkowo projekt przewidywał alejki oświetlone trasy rowerowe/narcisrskie i tor zjazdowy… a cała zaplanowana na to kasę wcisnął w sam plac. Górka Poznanxka osluzyla mu tylko jako hasło wyborcze. Oszukał ludzi którzy początkowy projekt poparli oszukał mieszkańców naszczescie nie oszukał wyborców.

    1. A gadasz głupoty, a dziś co pluli na Hećmana do o mało co nie zesrali się na stadionie podziwiać jak palą się lampki. Nawet Niedziółka klaskał jak klakier. Więc gościu jedna sprawa i opisana przez lokalnego bałamutca nie pokazuje prawdy jaka była. Zadaj pytania to może się dowiesz jak było z tą górką poznańską…

   2. Od 4 lat ulicę Górna przekopano wielokrotnie bo każdy nowy budujący musiał wbić się w przyłącza. Teraz wyglądałaby tak samo.

   3. Niedziółka z Ptakiem mogli się wykazać, że są lepszym wyborem i zrobić Wileńską! A łoni co??? Stracili 14 milionów, które mieli w garści. Ale Ptakówi nie inwestycje w głowie, ale zabawa i trwonienie publicznej kasy na kolesiów i do kieszeni mówią, że też mu odpalaja koledzy. Może Ptak by mógł zdemontować, czy to pomówienia? Ja nie wierze, bo za to kryminał grozi. A teraz na dniach będą wedkowac za kasę Kętrzynian. To Niedziólki hobby, to chce się chlopina pobawić za publiczne, bo mu pewnie 19.000- 20.000 zł miesięcznie za mało na zorganizowanie sobie zabawy.

  2. To po co oddałem głos na Niedziółkę???? Właśnie z oczekiwaniem, że zrobi te Wileńską!!!!!!! Jeszcze 1,5 roku, czekam panie Niedziółka !!!!!!!!! Wstyd, w tak pięknym reprezentatywnym miejscu taka droga!!!! Do roboty!!!!!

 4. Niech Wróbel przestanie trwonić kasę publiczną na sponsorowanie kolesi, to wystarczy na Wileńską. Czy któryś radny lub mieszkaniec policzył ile przez te 4 lata wyciągnął Wróbel na sponsorowanie kolesi???? Co robi w tym mieście Komisja Rewizyjna????

 5. Miej godność Niedziółka, zrób coś dla mieszkańców Wileńskiej i podopiecznych Domu Spokojnej Starosci. Macie taki piekny uklad ze Statostwem, wszystkie spolki komunalne , wspólnymi siłami uda się Wam coś konstruktywnego po sobie zostawić,. Inaczej zostanie po Was tylko niesmak!!!!!

 6. Panie Wróbel, a propos zdjęcia na publicznym fejsie I Kętrzyński Street Fishing o Puchar Burmistrza , Sztab dowodzący powinien siedzieć i myśleć nad Ogrodową, Górną i Wileńską, a nie nad dniem wędkowania. Stać Was na więcej!!!! Proszę nie kompromitujcie się. Zostało Wam ostatnie 1,5 roku.

 7. Bardzo dobrze ci wyborco „zacofany” chyba z Wileńskiej, będziesz chodził w gumowcach w deszczu i po „wertepach”, bo byłeś tak naiwny, że wcale mi ciebie nie szkoda, a teraz buźka w kubeł jak to się mówi i nie narzekaj. Głosuj dalej na oszustów, złodziei i innych nierobów. A teraz nie praw morałów, będziesz jeszcze przez te „niechlubne” 1,5 roku „zapieprzał” po „tym molo” na Wileńskiej (bo chyba zamieszkujesz tam albo w pobliżu). Powodzenia i trochę rozumu przy następnych wyborach.

  1. Półtora roku to sporo. Wierzę, że dadzą radę zrobić Ogrodową, Górną, a i Wileńską naprawą. Teraz jak sobie podwyzszyli pensje i zarabiają więcej niż odpowiednicy w stolicy, na pewno staną na wysokości zadania😳

 8. Zaufało im 11 radnych, nie zawiodą nas!!! Burmistrzowie, do boju!!! Niech wspierają Cycan, Popławski, Krasiński. Dacie radę!!!!Możecie liczyć na Starostę Kochanowskiego i zastępcę Lewandowskiego. Pokażcie panowie na co Was stać.

 9. Wyborco jaki jesteś naiwny, ale czy aż tak? Przez ten czas nic nie zrobią w tym kierunku to pewne, ale „worki” mają już przygotowane na obłowienie się na koniec, bo czas leci szybko, a kasa do wzięcia czeka. I to będzie pokazanie przez nich „na co ich stać” tak jak oczekujesz i życzę ci dalszego marzycielstwa i jeszcze większego rozczarowania.

 10. Ja jestem za dopingiem obecnej władzy!!!! Jak każdy z nas będzie cicho siedział, to po cichu napakują worki publiczną kasą i znikną. A jak będziemy ich dopingować, to może, wezmą się do realnej roboty.
  Panie Wróbel, niech pan zrobi nam Wileńską!!!! Takie ładne miejsce. Coś pan po sobie zostawisz w Kętrzynie. Maciej Wróbel- Odnowiciel Wileńskiej, zastał Wileńską dziurawą, a zostawił odnowioną! Powodzenia!

  1. Konkurencja donsi ,że w Reszlu odbyły się obchody 3 maja to dobrze, bo to przecież wielkie Święto.
   A w Barcianach poza popijawą po 40 biegu Bartów zapomniano o 3-ecio majowym świetowaniu. A jest to wielka lekcja historii, oraz kształtowania postaw patrotycznych szczególnie wśród młodzieży.

   1. Czego można się spodziewać „Kochani ” ,czy Święto Niepodległości czy 3 maj,ani uroczystej Mszy Świętej, ani obecnosci młodzieży szkolnej.
    Ale co tam konkurencja i tak dobrze napisze o Gminie Barciany, Dyrekor Szkoły zajęty wszystkim innym tylko nie działalnością Szkoły w zakresie wychowania w duchu patriotycznym i nie tylko bo tak przy okazji 40 biegu Bartów, gdzie się podziały tak wspaniałe zajęcia z kultury fizycznej chodzi mi S K S do których był bardzo przywiązany Pan Jan Liniewski i poprzez te zajęcia młodzież zSP w Barcianach osiągała znaczące wyniki.

 11. No i co nici z Wileńskiej? Wróbel znowu przepusci nasze pieniądze na kolegów z byłej branży rozrywkowej!

 12. No i co nici z Wileńskiej? Wróbel znowu przepusci nasze pieniądze na kolegów z byłej branży rozrywkowej!

 13. Wróbel w przedszkolu czyta dzieciom książeczki. Z całą miłością i szacunkiem dla naszych dzieci, to jest to, na co stać obecną władzę.? A moze panowie Ogrodową, Wileńską, Górną byście się zajęli, a czytanie zostawili innym, niżej oplacanym. Zarabiacie najlepiej w kraju wpośród wladz samorzadowych, wykazcie sie ciezka praca dla miasta. Nie myślcie, że jak poczytajcie dzieciom książeczki , wydacie publiczną kasę na rozrywkę disco polo, to mieszkańcom zaimponujecie. Co najwyżej w waszych oczach. Obłuda i zakłamanie.

  1. Nie chcę mi się pisać na temat tego Wróbla, ale najwyraźniej jest on Niedziółce wygodny nie będę tego uzasadniał,wnioski są bardzo proste.
   Przecież m.in przez Wróbla upadła koalicja w Radzie Miasta Kętrzyn między PiS a AS- em.

 14. Ciekawe, czy Wróbel, mając takie chody w parlamencie i ministerstwach, do których tak często jeździ na delegacje, już ma pomysł jak doprowadzić Wileńską do wyglądu. Może niech Polsat tam przyśle, to kraj pomoże też finansowo?

 15. Cytat z Wróbla 🎈🎉🎀Zaplanujcie ten dzień razem z nami – 29 maja – największy Dzień Dziecka w regionie będzie w Kętrzynie 🙂 🎪🎭
  Wrobel znowu przepusci tyle naszych tysięcy, żeby dac zarobić swoim kolesiom i pewnie znowu dział mu przypadnie?????? Krew mi mózg zalewa. Kiedy ten Wróbel przestanie mieć dostęp do naszych pieniędzy????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *