KĘTRZYN: Miejskie wodociągi bez prezesa – Magna Masuria

Informacja nie jest szeroko komentowana, ale w tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kętrzynie. Jednym z punktów tego posiedzenia było złożenie rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu Spółki pana Roberta Popławskiego.

Oficjalny powód nie został podany publicznie, jednak nieoficjalnie mówi się, że jest to pokłosie rewolucji w kętrzyńskiej Radzie Miejskiej jaka miała miejsce 15 września 2022r. – przypomnijmy, że na wniosek PiS-u odwołano prezydium Rady Miasta: radnego Dariusza Duczka, Krystiana Abramowicza, Mariana Toruńskiego oraz Andrzeja Niedźwiedzkiego.

Tajemnicą nie jest, że dotychczasowy prezes miejskich wodociągów również był blisko związany z lokalnym środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Kwestią czasu – po rewolcie w Radzie Miasta – było następstwo roszad w strukturach miejskich instytucji i spółek. Kto następny ucierpi na zmianach w Radzie Miasta? Przekonamy się o tym prawdopodobnie w najbliższym czasie.

25 thoughts on “KĘTRZYN: Miejskie wodociągi bez prezesa

 1. Reportaż sugeruje,że w Kętrzynie coś się dzieje ? Naprawdę a ja myślę,że wodę się leje.
  Tu „Pionier” tam Wodociągi i Komec -zapomniałem Urząd Pracy ,no i Rada Miejska nie wiejska
  „wygra ,kto śmielej gra”. Wszyscy jesteśmy tacy sami,ale wygrywają ci co mają tupet -to bardzo
  dobrze.

 2. A jaki tam jest skład Rady Nadzorczej !? ,kto jest jej przewodniczącym.
  Do większości w Radzie Miejskiej myślę iż żarty z Niedziołką się skończyły.

 3. Myślę, że rezygnacja prezesa Popławskiego może być konsekwencją ostatnich zmian w Radzie Miasta. Pan Popławski to osoba związana z PiS , a pan burmistrz tej ostatniej zmiany nie mógł przełknąć i tak postanowił ich „ukarać”.

  1. Prezes od dostarczania wody i odbierania fekaliów był przewidziany do odwołania znacznie wcześniej. I to nie jest ostatni taki przypadek.Przewietrzenie Kętrzyna dopiero się zaczęło.

 4. Tak piszesz ? Kto, kogo wspieral w kampanii wyborczej na burmistrza Kętrzyna,chyba przed wyborami Pan Niedzióka gościl w wodociągach serdecznie przyjęty przez załogę. Każdy
  po takim spotkaniu czułby się zaszczycony – To nie była woda sodowa a ręka podana w potrzebie.

 5. O tym się też nie mówi ale prawdopodobnie na dniach kolejną osobą w Biurze Pracy złożyła wypowiedzenie w trybie natychmiastowym . Powód ponoć mobbing wobec tej osoby..

 6. Ci pseudo kierownicy „niektórzy” związani z PO i innymi ugrupowaniami byle nie z PIS , proszę ich odsunąć od stanowiska, bo to to fałszywi ludzie i sprzedawczyki, szli do przodu jak żył były prezes R. Świtaj, ale teraz czas na porządek, znajomości już nie ma. Nawet rodzina już nie pomoże ….. Czas na zastanowienie….

 7. „narc psychopata”, dobre porównanie, tylko on nie w „ciemię bity”, wie co robi. Do końca będzie pociągał sznurkami w swoim oczywiście kierunku, „pomidora” niedziółkę ustawił sobie tak, aby mu nie przeszkadzał. Myślę, że kętrzyniacy nie dadzą się więcej wrobić i przepędzą tych troli, do nich należy jeszcze przepędzić „prezesików” spółek podlegających miastu oraz kategoryczna zmiana nieudacznika „lansowego aktorzynę” Michałeczka i innych jemu podobnych „zawalidrogów”. Pogonić ich na zbity pysk, jak najdalej od stołków. Wybrać ludzi z „głową”, inteligencją, wiedzą i odpowiednimi kompetencjami, a nie jakichś tam poliglotów, historyków (zdobytych dyplomy przez masło). Takich „uczonych” to dzisiaj jest na pęczki. Wystarczy płacić, raz czy dwa pokazać się na niby egzamin i już, a w głowie pustki, ale tytuł jest. Do rozważenia myślący mieszkańcy.

 8. odwołania prezesów, tak kończą nominaci partyjni ( nie matura lecz chęć szczera …..) , myślę ,że nowi nie będa lepsi tak jak w pisie

 9. Ten Burmistrz Ryszard Niedziółka powinien przewietrzyć struktury w urzędzie. Co drugi to naczelnik lub zastępca, a robić nie ma komu. Opóźnienia z przetargami, komputery dla dzieci nie wiadomo czy w tym roku zostaną przekazane, załatwić jakąkolwiek sprawę w urzędzie graniczy z cudem. Osób kompetentnych brak!!!! Mam nadzieję, że kiedyś wróci porządek w tym urzędzie taki jaki był za Hećmana! A więc nowo powołani naczelnicy, zastępcy i inne osoby w urzędzie trzymajcie się!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *