KĘTRZYN: Podczas wspólnej libacji 72-latek zaatakował ostrym narzędziem kolegę! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Podczas wspólnej libacji 72-latek zaatakował ostrym narzędziem kolegę!

0

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakaz opuszczania kraju to konsekwencje zarzutu wobec 72-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała innej osoby. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (01.10.2022) około godz. 12:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ciała mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta Kętrzyn.  Policjanci, którzy pojechali na miejsce interwencji, zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas wspólnego spożywania alkoholu pomiędzy 72-latkiem, a 49-latkiem doszło do kłótni w następstwie, której  72-latek ostrym narzędziem zaatakował 49-letniego mieszkańca miasta. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 72-latkowi zarzutu. W poniedziałek na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakazał opuszczać kraj.

Za przestępstwo uszkodzenia ciała kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *