KĘTRZYN: Policjanci wyeliminowali nieodpowiedzialnych kierowców – byli pijani, jechali na zakazie oraz byli poszukiwani – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policjanci wyeliminowali nieodpowiedzialnych kierowców – byli pijani, jechali na zakazie oraz byli poszukiwani

0

W przeciągu kilku godzin policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nieodpowiedzialnych kierujących. Wśród nich pijani, na zakazie oraz poszukiwany.

W środę (18.05.2022) około godz. 13:45 policjanci z Korsz w miejscowości Sątoczno zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym passatem. Za kierownicą auta siedział 45-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że jest pijany. Miał 1 promil alkoholu w organizmie. Jak się dodatkowo okazało mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz 45-latek będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed wymiarem sprawiedliwości. Za złamanie zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów po tym jak w miejscowości Święta Lipka w gm. Reszel w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez Komisariat Policji w Biskupcu do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna oprócz mandatu za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym otrzymał wezwanie do stawienia się w KP Biskupiec w terminie 7 dni. Od mężczyzny pobrane zostało również oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania.

Tego samego dnia o godz. 14:45 w Reszlu na ul. Marii Zientary Malewskiej policjanci zatrzymali kierującego oplem. Siedzący za kierownicą auta 43 –latek okazał się być nietrzeźwy. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w jego organizmie. Tyle samo wydmuchał kierujący alfą 55-latek, który został zatrzymany o godz. 20:30 w Korszach na ul. Ogrodowej. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi każdemu z nich do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *