KĘTRZYN: Święty Ogień z Grobu Pańskiego trafił do Kętrzyna – Magna Masuria

KĘTRZYN: Święty Ogień z Grobu Pańskiego trafił do Kętrzyna

1

fot. Miasto Kętrzyn

Kolejny rok z rzędu Święty Ogień z Grobu Pańskiego w Jerozolimie trafił do prawosławnej Parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kętrzynie. W poniedziałek Wielkanocny według kalendarza Juliańskiego [25.04.2022] – respektowanego przez wyznawców Kościołów Wschodnich – Święty Ogień wedle zwyczaju został przekazany przez ks. Pawła Siebiesiewicza władzom samorządowym oraz przedstawicielowi Straży Granicznej.

Jak podaje oficjalny profil Urzędu Miasta w Kętrzynie – Światło Zmartwychwstania Pańskiego będzie dostępne do końca tygodnia w Urzędzie Miasta.

W tym miejscu również warto wspomnieć o cichym bohaterze, który dostarczył Święty Ogień z Grobu Pańskiego do Kętrzyna, a jest nim Zbigniew Homza – Zastępca Przewodniczącego Sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego – którego niestety pominęły lokalne władze i media. Jak podkreśla ks. Paweł Siebiesiewicz: bardzo jestem dumny z naszego parafianina Zbigniewa Homzy , który już kolejny rok z rzędu przywozi Świety Ogień do Kętrzyna i do wszystkich Prawosławnych Parafii na Warmii i Mazurach. To wielki trud i wielka odpowiedzialność.

Również w kierunku Zbigniewa Homzy gratulacje i podziękowania kieruje Jarosław Słoma: w imieniu Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmiku Województwa Warmińsko- Mazurskiego, jako jej przewodniczący, dziękuję Zbigniewowi Homzie – wiceprzewodniczącemu Sejmiku za dostarczenie Świętego Ognia wspólnotom świętującym Wielkanoc według kalendarza juliańskiego.

źródło: Jarosław Słoma

1 thought on “KĘTRZYN: Święty Ogień z Grobu Pańskiego trafił do Kętrzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *