25 września 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Majchrzak – zacznij być rzetelnym dziennikarzem

Robert Majchrzak, największy plotkarz w Kętrzynie, a może nawet w powiecie nie potrafi zweryfikować faktów. Wie, że dzwonią dzwony w kościele, ale nie wie nawet w którym. Boi się sprawdzić faktów, kryje się po krzakach, aby zrobić zdjęcie przedstawiające kogokolwiek w złym świetle. Dłużnik i manipulant, nic dodać nic ująć.

Mieliśmy w redakcji nie komentować nowego tekstu Majchrzaka, ale postanowiliśmy przeanalizować tekst i dać sprostowanie tutaj, na naszej stronie. Chcemy pokazać, że można sprawdzić dane i nie trzeba niczego się bać.

Majchrzak potrafi straszyć i rozpłakać się jak duże dziecko pisząc rozpaczliwe artykuły pod tytułem: “Jędrzejczak idę po ciebie gnoju”, co od razu pokazuje denny poziom Majchrzaka i jego akty desperacji. Nadal czekamy na ten legendarny pozew, którym tak nas straszył.

Przejdźmy do analizy tekstu.

“Pomocny w odwołaniu Niedziółki miał być Kacper Jędrzejczak, syn brata pierwszej żony Hećmana”

Jak ta informacja kłuje w oczy. Niesprawdzenie tak prostej rzeczy. Wystarczyło zapytać mnie osobiście. Wiemy, że Majchrzak nie potrafi przełamać strachu i zapytać jak człowiek człowieka.

Można było zapytać tego konserwatora z Urzędu Miasta o powiązania rodzinne. Wyszło by, że mój ojciec nie jest żadnym bratem “pierwszej żony Hećmana”. Kłamstwo, z resztą jaka pierwsza żona? Jedyna to tak. Zacznij gościu pracować rzetelnie albo poproś zastępce burmistrza o korepetycje.

Sprawy prywatnej, kto kogo porzucił, kto napisał pozew o rozwód i ile walczyłem o to, żeby zobaczyć dziecko nie napiszę, ale mógłbyś z tym też nie kłamać.

“Miał plan napisać powieść, ale nikt jej nie wydał” – przy tym nawet zaśmiał się Adrian J. (nie kojarzyć z Jędrzejczak, osoba trzecia), producent przyszłego wydania pierwszego tomu opowiadania. Termin wydania odległy, bo 2025 rok, a książka przy crowdfunding’u będzie kosztować 7 złotych plus koszt przesyłki. Sprawdzaj informacje, albo napisz do zespołu strony Facebook “Era Ognia i Popiołu”.

Założyłem portal i tu cytuje swoją wypowiedź z Nowin Północnych: “Widziałem ogromną stronniczość lokalnych mediów. Nie docierały do nas żadne informacje z drugiej strony, co zaczęło mnie martwić. Zacząłem pytać i odkryłem jak wiele jest przed mieszkańcami ukrywane. Postanowiłem podzielić się tym z ludźmi. Dlatego też powstał portal Info-Kętrzyn24.pl”

Apel do Majchrzaka: Zacznij gościu pracować rzetelnie, a nie pracować na plotkach.

źródło zdjęcia: Tygodnik Kętrzyński

74 thoughts on “Majchrzak – zacznij być rzetelnym dziennikarzem

 1. Brawo redaktorze tylko czlowiek pokroju Majchrzaka mogl znizyc sie do takiego poziomu, zeby w tak podly sposob atakowac rodzine nie znajac faktow. Co skonczyly sie mu tematy? Na chlebek brakuje wiec trzeba kogos obsmarowac zeby mamona przybyla
  Pozdrawiam

 2. To normalne, że ta łysa pała obrzuciła błotem dużo ludzi uczciwych a sam przekręt w długach tonie i nie spłaca długów.

 3. To jest zkompleksiona do tego nie wiadomo na jakiej podstawie zrozumiała kreatura.
  Czy aby z tym redaktorem Pan nie przesadza!? Jaki tam redaktor.

 4. Drodzy Państwo, trzeba być obiektywnym i pamiętać, że dopiero po uruchomieniu info-kętrzyn 24, można zobaczyć lokalną scenę polityczną także z innej strony. Tygodnik kętrzyński opłacany przez władze Kętrzyna- miasta i gminy, Barcian, Korsz pokazywał nam obraz rzeczywistości zmanipulowanej ,wygodnej dla włodarzy i koniecznej, aby mogli przeprowadzić swoje brudne plany- kogo skompromitować, ośmieszyć i pokazać w złym świetle. Boimy się obecnie koronawirusa, ale trzeba zauważyć, że trawi nas choroba moralno- mentalna- bardzo obniżyliśmy standardy zachowań. Cieszę się, że ktoś pisze o Panu Robercie Majchrzaku, pokazuje Jego małość i finansową zależność. Tylu ludzi skrzywdził, ośmieszył i ciągle był bezkarny. Pan Kacper Jędrzejczak nigdy nie napisał o swoim przeciwniku: Ty gnoju. A przecież tyle znalazłoby sie powodów, żeby użyć i gorszych określeń. Tylko po co.

 5. W związku z pomówieniami i nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi przez Roberta Majchrzaka w Tygodniku Kętrzyńskim sprawę skieruję do prokuratury i na drogę postępowania sądowego.

  Jednocześnie informuję, że 10 marca, do prokuratury w Kętrzynie, złożyłem zawiadomienie o popełnieniu działań sprzecznych z prawem opisanych w jednym z artykułów Roberta Majchrzaka w Tygodniku Kętrzyńskim.

  Złożyłem też drugie zawiadomienie do prokuratury: o wprowadzeniu radnych w błąd, przed głosowaniem nad uchwałą o cenach odpadów komunalnych. Burmistrz miasta Kętrzyn przedstawił radnym dokument zawierający nieprawdziwe dane i wyliczenia. Na podstawie tych błędnych wyliczeń radni podjęli uchwałę o wysokich i niesprawiedliwych opłatach za odpady komunalne.

  Powyższą informację opublikowałem również na portalu internetowym i Facebooku Tygodnika Kętrzyńskiego

 6. Jak ogromne znaczenie w środowisku wiejskim ma słowo pisane a drukowane w szczególności świadczą wyniki wyborów samorządowych. Jak łatwo jest “wypromować” kogokolwiek w wyniku czego na wójtem lub burmistrzem zostaje osoba w ogóle nikomu nie znana, bez jakiegokolwiek dorobku samorządowego albo osoba która ze względu na swoje predyspozycje charakterologiczne nigdy nie powinna takiego stanowiska zajmować. Z drugiej strony jak łatwo można kogoś zdeprecjonować, poniżyć. Co może pomyśleć mieszkaniec gminy gdy przeczyta krzyczący na pierwszej stronie tytuł: “Czy gminie Barciany grozi bankructwo?”. Przy czym strona ta wystawiona jest w każdym sklepie. Albo o rzekomych nieprawidłowościach z poprzedniej kadencji w Kętrzynie. Charakterystyczne, że dotyczyło to tylko dwóch samorządów. W stosunku do pozostałych gmin same superlatywy w szczególności najfajniej było w gminie Kętrzyn. Dlaczego? Dobitnym przykładem nierzetelności niektórych mediów była słynna huta ołowiu w Korszach. Ile to pomyj wylano na pana Henryka i jego Komitet a sama “huta” to przykład ekologii i ochrony środowiska i co? Pan Henryk i jego Komitet wygrali. Huta przestała działać. W mediach o tym ani słowa. Dlatego nazywanie takich ludzi “dziennikarzami” lub “redaktorami” to jednak duże nadużycie. Ale wpływ na wydarzenia w gminach mają ogromny.

   1. Dobrze jest pisać o faktach.
    A nie polemizować w trybie fakultatywnym.
    Bo to nic nie wnosi do dyskusji.
    Tak naprawdę Rada Gminy w Barcianach ma poważny problem ,dotyczący procedowania uchwały, która jest związana z podwyżka uposazenia Wójta.
    Ponieważ w tym przypadku mogło dojść do wprowadzenia
    Rady w błąd .

 7. Cytat z artykułu p. Majchrzaka; “Kacper Jędrzejczak, kuzyn pierwszej żony Hećmana.”
  Przecież to prawda.

  1. Zrobiliśmy zrzut ekranu pierwszej wersji tekstu Majchrzaka gdzie przekręcił wszystko, pozostałe pomówienia trafiły do prokuratury.

 8. Pan Krzysztof Hecman miał tylko jedną żonę,a druga to konkubina .
  Tej też nie zdołał zatrzymać przy sobie,dała nogę.

 9. Ojciec Pana Jedrzejczaka został rzeczywiście zatrudniony w charakterze konserwatora za czasów gdy Burmistrzem był Pan Hecman !??

  1. Jest to kłamstwo, mój ojciec nigdy nie był zatrudniony w charakterze konserwatora w urzędzie. Pozdrawiam.

 10. Do Pana” jeszcze mieszkanca”, trudno się z Panem .nie zgodzić to jest prawda.
  Chociaż by Barciany,oczywiście Kozyra był już do wymiany tak dłużej być nie moglo,ale czy Pani Kamińska ma jakiekolwiek predyspozycje do sprawowania tej funkcji mam ogromne watpliwosci.!?

  1. Najważniejsze że zrobiła skok na kasę obliczu tego, że jej gmina jest naprawdę w złej kondycji finansowej

  2. Trudno się rzeczywiście nie zgodzić z “mieszkańcem 3”. Często wjeżdżałam, nie było mnie w kampanii wyborczej, ale akurat na wybory udało mi się przyjechać. Sama głosowałam na Panią Kamińską z całą rodziną i sąsiadami, jaka była euforia, że kobieta objęła rządy w gminie Barciany. Ja jak zwykle zaraz musiałam jechać za chlebem. Wróciłam na święta i co się dowiaduję, że ten “słynny” redaktor wszystko układał. Nie znam się na polityce, ale myślałam że w samorządach jest trochę inaczej. Plotki były różne, ale to co robił ten pan w Barcianach było bardzo niesmaczne delikatnie mówiąc. Mijały miesiące, ja też częściej bywałam na miejscu, wyjazdy były sporadyczne, więc miałam okazję przyglądać się nowym władzom. Wiadomo, że początki często są trudne, dlatego jak niektóre działania pani Kamińskiej były niezrozumiałe dla mnie, to cały czas miałam nadzieję że wdroży się i sprawnie zacznie kierować gminą. Niestety mam takie same wątpliwości jak “mieszkaniec 3”, czy ta Pani ma jakiekolwiek predyspozycje do sprawowania tej funkcji. Ktoś tu wcześniej pisał o podatkach w gminie Barciany i myślałam, że to przeciwnicy pani Kamińskiej, ale jak przyszło mi płacić to dopiero zobaczyłam ile to wszystko poszło do góry i okazało się to prawdą. Wiele różnych rzeczy jeszcze się nasłuchałam ale coraz mniej pozytywnych.

   1. Jak się okazuje wszystko ma swoją cenę. Niekiedy pragnienie objęcia stanowiska jest tak ogromne, że kandydat na stanowisko przyjmuje pomoc od osobników, których normalnie nie pozwolili by przekroczyć progu swojego domu. Dopiero po objęciu stanowiska dowiaduje się jaka jest cena owej pomocy. I nie można się z tego uwolnić bo ów “pomocnik” z przyjaciela natychmiast przemieni się w zawziętego wroga, który posiadając ogromną wiedzę o tym, któremu pomagał staje sie bardzo niebezpieczny. Smutno to prawda?

 11. To jest taka podła szuja ze tragedia. Tylu ludziom krzywdy narobił. Wiecie co najgorsze że nikt z tym nic nie robi. Nikt. I to jest przerażające. Ktoś napisał wyżej jaki on redaktor… Żaden to typowy Hejter który za te wszystkie krzywdy i pomówienia powinien być potraktowany jako przestępca. Tak. Tak bo uprawia taka mowę nienawiści że tak podłego człowieka nie znam.

 12. Ja wiem ze jest referendum. Ale co w gminie Kętrzyn się dzieje. Jakieś pomiary siatek na placach zabaw były itp. Ktoś wie? O co chodzi?

 13. W końcu wzięli sie za Roberta Majchrzaka. Dość opluwania ludzi i krytykowania niszczenia przez Majchrzaka.
  Nikt nie zaczepiał rodziny Majchrzaka – w tym żony, ojca itd.
  Majchrzak Robert niszczył ludzi ale i też ich członków rodziny również co jest wstrętne i obrzydliwe!!

 14. Panie Majchrzak dlaczego krzywdzisz nas dzieci i wnuków. Dzieci tych osób które opluwasz. W szkole, na studiach, na podwórku się z nas śmieją. Ogarnij się Panie. Daj nam spokojnie żyć. Jesteś chorym człowiekiem. Chorym z nienawiści.

 15. Kilka lat temu, chyba w 2017 roku niejaka pani Wioletta w programie TVN 24 pt. “Wyprowadzanie siłą, wyrzucanie z pracy, groźby. Konfrontacje lokalnych dziennikarzy z władzą”, dzisiaj milczy widząc, jak Majchrzak Robert , redaktor TK (redaktor pisze przez małe “r” bo na duże ten gość nie zasługuje) kuma się z lokalną władzą wbrew zasadom dziennikarstwa. Dzisiaj jej to pasuje i nie protestuje, bo jest po tej samej stronie, co Majchrzak. Czyż to nie obłuda.

  1. Obłuda, zdecydowanie. Ale wszystko to pikuś przy piętrowym oszustwie Rypiny. Skromny, szczery, uczciwy – jak pisała Czech… Ech…

  1. To prawda, ale chyba i tak nikt nie przebije Rypiny, który oszukał wyborców i ludzi którzy go wspierali w kampanii.

 16. Robert się obudził. Kasuje komentarze. Znajomi do mnie piszą że próbują coś napisać. Moje też kasuje. Hejt. Tylko tak akurat ja napisałam. Propaganda.

 17. A już na stronie Hejtera piszą że ten redaktor pisze coś na Majchrzaka. Ale co? Co piszą? Prawde. Ze blokuje komentarze. Panie weź ta gazetę wydrukuj. Niech trafi do mieszkańców. A jego żona przed zamknięciem siłowni karnety sprzedawała. To jie kłamstwo. Weźcie. Bo to co robi ten typ to chore. Sprawy prywatne wyciągać. Wyzywać innych ludzi od różnych. Majcher ogarnij sie

 18. Do komentarzy powyżej Ordynacja Wyborcza do Samorządu Gminnego
  Określa jakie wymagania powinni spelniac kandydaci do fotela Prezydenta,Burmistrza,Wójta.
  Jak sądzę Pani Marta Kamińska te wymagania spełniła bo w innym wypadku nie mogła by ubiegać się o stanowisko Wójta Gminy.
  Odrębnym tematem jest to jak tą funkcję sprawuje,prawda mija 1,5 roku jak stanowisko Wójta objęła.
  Czy to długo czy krotko,aby poddawac ocenie i tutaj w Ustawie o Samorządzie i nie tylko znajdujemy takie mozliwosci.
  Notomiast moim skromnym zdaniem należy dac czas nie wyciągać zbyt pochopnych wnioskow .
  Jedni się edukują szybciej drudzy wolniej.
  A Samorząd to bardzo złożona materia tym bardziej jak się nie ma doświadczenia.

 19. Jak się nie ma doświadczenia w pracy w samorządzie to albo zdobywa się je na niższych szczeblach struktury, albo posiada się pokorę, która jest koniecznością. Wykreowana przez Roberta Majchrzaka, bez jakiegokolwiek planu na zarządzanie Gminą Barciany Pani Marta Kamińska próbuje być kumpelą swoich wyborców, równiachą i towarzyszką w dobrej zabawie. Uczyć się zarządzania można za własne pieniądze, za publiczne to zdecydowanie niemoralne.

 20. To jest prawda, ponieważ funkcja Wójta,Burmistrza,Prezydenta zobowiazuje do reprezentowania określonego poziomu, oraz umiejętności zachowania się.
  A nie udawać rowniachy,czy zachowywać się populistyczne.
  A jak się chce coś powiedzieć do określonego gremium to albo się dobrze przygotować albo przygotować to co się chce powiedzieć na kartce co wcale nie jest afrontem, a wyrazem szacunku do słuchających .
  Nie wspomnę wyczynów dotyczących kultury języka z tym u wyżej wymienionej to jest makabra.
  Albo wpychanie się bez pardonu za stół prezydialny obrad Rady Gminy,gdzie się jest tylko zaproszonym gościem.
  Jezli się tych elementarnych rzeczy nie rozumie lub nie wie trzeba przynajmniej probowac je posiasc.
  Bo jeśli nie to !!! ??? Tyle i aż tyle.

 21. Widać jak potrzebne jest alternatywne czasopismo do Tygodnika Ketrzynskiego .
  Jestem przekonany że tak czy siak, to nastąpi .
  Doprowadzi to swoistej równowagi,chyba że jestem zabyt wielkim optymista .

 22. Co się dzieje z tymi podatkami w Barcianach ,,myślałam, że Pani pisząca powyżej ma zle informację.
  Ale jak spojrzałam w decyzję to mnie zamurowalo.
  Przecież to się w głowie nie mieści, żeby to była taka skala.
  Jak się mylę to może da się to wyjaśnić poprzez ten portal! ???

  1. Już wyjaśniam. Niech przemówią liczby. Z nimi się nie dyskutuje. Oto jak wyglądają wydatki budżetowe na administrację publiczną ogółem, w tym na urząd gminy porównując ostatni rok ubiegłej kadencji czyli rok 2018 do roku 2020.
   Rok 2018
   Dział 750 Administracja publiczna ogółem: 2 317 228 zł. w tym Urząd Gminy 1 793 314 zł.
   Rok 2020
   3.906 930 zł 2 440 051 zł.
   ______________________________________________________
   + 1 589 702 zł + 646 737 zł.

 23. Nie chce się odnosić do wpisów na

  temat Pani Kamińskiej które zostały zamieszczone powyżej,może to co zostalo napisane jest prawdą lub nie.
  Natomiast co do Pani emerytowanej księgowej,czy Pani takie wyliczenia wykazywała jak Wójtem był Pan Kozyra!?
  Prawdą jest że projekty uchwał,które dotyczą budżetu,oraz samego budżetu, wychodzą od Wójta (zaznaczam projekty uchwał).
  Ostateczne decyzję nie należą do Wójta, a do Rady Gminy to Rada podejmuje Uchwałę i wtedy to się staje prawem miejscowym .
  W związku z tym nie mam zamiaru tu usprawiedliwiać Wójta.
  Ale rodzi się pytanie ,dlaczego Rada Gminy podjela uchwaly , które skutkują tak wysokimi PODATKAMI !?.
  Podwyżka oscyluje w granicach 25%jest to ogromna podwyżka!!!

  .

 24. To nie są wyliczenia tylko spisane z budżetów gminy za 2018r. i 2020r. Można w każdej chwili sprawdzić. Co do Kozyry to on był bardzo oszczędny w wynagradzaniu pracowników co większość miała mu za złe. Ale Kozyry już nie ma od półtora roku, wyjechał i już nigdy nie wróci. Teraz mamy to co mamy. Całkowicie zgadzam się z oceną Rady Gminy. Niczego nie zmienili w projekcie budżetu a przecież mogli. Pytanie dlaczego? Jasne, że jej radni uchwalą każda bzdurę, którą im podsunie ale radni z tego drugiego komitetu?

  1. Odpowiedź jest bardzo prosta, radni, których nazywa się “od Kozyry” mają już dosyć czytania o sobie w TK gdzie za każdym razem wytyka się im, że są hamulcowymi, że przeszkadzają pani Wójt itd. Tak działa majchrzakowy mechanizm.

 25. W pełni zgadzam się z Panem Janem, ale w związku z tym mam kolejne pytanie co do projektów uchwał, a konkretnie do uchwały o wynagrodzeniu Wójta na styczniowej sesji rady gminy Barciany, który to na radę wniósł klub radnych Razem wywodzący się od pani Wójt. W czasie procedowania uchwały jedna z radnych chciała wnieść poprawki do tej uchwały, a konkretnie o nieznaczne zmniejszenie wynagrodzenia. W tym momencie o głos poprosił radca prawny, który stwierdził, że wniosek o zmiany może wyjść tylko od wnioskodawców (czyli z klubu radnych razem). Ja oczywiście nie zgadzam się w wypowiedzią radcy, bo w momencie procedowania uchwała jest już dokumentem rady. Warunkiem ważności czy też legalności uchwały jest nie tylko jej zgodność z upoważnieniem ustawowym, wyznaczającym granice przyjmowanej regulacji, ale również uchwalenie aktu w określonej przepisami procedurze. Widzę że Pan Jan jest bardzo zorientowany, to proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie.
  A jeżeli chodzi o PODATKI to podwyżka w granicach 25% jest rzeczywiście ogromna, jest to po prostu SKANDAL.

  1. Nie jestem tak zorientowany co tam się dzieje na sesjach ale jeżeli jest tak jak pisze obserwator no to nie wiem jak to nazwać. Albo brak znajomości prawa albo celowe wprowadzenie w błąd. No to w takim razie radni mają obowiązek coś z tym zrobić. Jeżeli będą postępować według takich “porad” to będą zupełnie niepotrzebni, wystarczy radca prawny.

 26. Niech chce mi się wierzyć, żeby taka sytuacja o której Państwo piszecie powyżej mogła mieć miejsce.
  Ale jeżeli tak było to po pierwsze Przewodniczący obrad kto by Nim nie był,moim zdaniem podczas procedowania jakiegokolwiek aktu prawnego , może poprosic o opinie w określonej kwestii zaproszonego na Sesję Prawnika.
  Natomiast wszyscy jak sądzę wiedzą, opinia jest tylko wyłącznie opinia i nie jest wiążąca.
  Dlatego Przewodniczący obrad może ją uwzględnić, bądź nie inaczej mówiąc nie musi.
  Po drugie co do samych obrad to kto zabiera głos podczas procedowania decyzja należy do Przewodniczącego obrad .
  Natomiast co do składania wniosków do określonych projektów Uchwał taka możliwość przysługuje każdemu Radnemu ,a nie tylko przedkladajacemu projekty Uchwał (Wójtowi,Burmistrzowi,Prezydentowi ,Radnym,Klubowi Radnych).
  Przechodząc do tej konkretnej sprawy,ktora została przedstawiona powyzej to rzeczywiscie Rada Gminy ma poważny problem(uchwała skutkuje finansowo).
  Rozwiązanie tego jest możliwe poprzez uchylenie powyższej Uchwały ,która (Jeżeli było jak przedstawiono powyżej)jest dotknięta aktem nieważności i powinna być jak najprędzej wycofana z obrotu prawnego.
  Ale jaki przyjąć tok postępowania należy do Rady Gminy oraz jej Przewodniczącego.

  1. Do komentatora
   Jak Pan ma wątpliwości to proszę obejrzeć obrady sesji styczniowej z Barcian. Ja tez początkowo nie wierzyłem, że taka sytuacja mogła mieć w ogóle miejsce
   https://youtu.be/u6gcz52ggcA czas ok.1:20:00 na filmie.
   Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie. Osobiście myślałem podobnie, ale zostałem tylko utwierdzony w swoich przemyśleniach. Rzeczą ludzką jest dochodzić prawdy.

 27. Panie Jędrzejczak muszę Panu pogratulować decyzji co do założenia tego portalu .
  Takiej dwersyfikacji informacji byśmy nie doświadczyli nigdy.
  A tak proszę zauważyć nie tylko różnego rodzaju”kwiatki ” wychodzą w Kętrzynie, ale również w Barcianach,Korszach .
  Może warto by było zajrzeć do innych
  Gmin naszego powiatu,tam też pewnie jest wiele ” ciekawostek “.?!

  1. Z chęcią, ale brakuje czasu na rzetelne dziennikarstwo, które wymaga wiele czasu i poświęcenia. Zaznaczę, że nie pracuję na plotkach i pomówieniach, ale faktycznych dokumentach, które obrazują bardzo dużo w naszym regionie. Pozdrawiam.

 28. Szkoda, że nie działa Pan na wszystkie gminy. Dużo się dzieje i dobrego ale i wiele złego. Ktoś kto oceniał poprzedników i robił audyt za audytem teraz sam nie jest kryształowy. Słyszy się co w niektórych gminach się dzieje…. No ale ciekawe czy to prawda w szczególności to co u sąsiadów się wyprawia. No czas pokaże. Oby

 29. Myślę,że Rada Gminy ustosunkuje się do sytuacji gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo wprowadzenia Rady w błąd.
  Powinno to się odbyć możliwie jak najszybciej ponieważ,po pierwsze uchwała dotyka Budżetu Gminy.
  Kwestia druga to treść opinii( która można odsłuchać dzięki wpisowi powyzej) Radcy oraz zachowanie Przewodniczącej, która opinie przyjęła jako pewnik!? A każda opinia jest tylko i wyłącznie opinia i nic poza tym.
  Dlatego mogło to spowodować takie a nie inne zachowanie Radnych podczas głosowania,a tym samym mogło doprowadzić do kompletnego wypaczenia Uchwały.
  Czy to były działania celowe czy zwykła ignorancja ?.tego nie wiem.

  1. Myślę, że przewodnicząca rady była w bardzo trudnej sytuacji. Wszak ten radca prawny sam poprosił o głos i autorytarnie stwierdził, że zgłoszenie i głosowanie nad poprawkami jest możliwe wyłącznie za zgodą inicjatorów uchwały a ci ustami bodajże pani Kostek nie wyrazili na to zgody. Zastanawiająca jest postawa radcy prawnego. Nie wie o tak oczywistych rzeczach? A może było to działanie celowe żeby nie uszczuplić wynagrodzenia wójciny – swojego pracodawcy? Pani przewodnicząca nie może tego odpuścić i dążyć do prawdy i wyciągnięcie konsekwencji. Powinna o tym zawiadomić korporację radcowską.

 30. To Ci dopiero ” polka”, stąd ta cisza.
  Ja myślałem że przy tak ” kooperatywnym” Wojcie Gmina mlekiem i miodem płynącą… A tu
  NIC ???

 31. Może wyjdą na światło dziennie pewne sprawy. Już słychać to i owo. Ale czy to kłamstwa czy plotki to nie wiemy…

  1. A takie tam. Jakieś ogrodzenia itp. Nie wiem. Myślałem że ktoś wie. Sąsiedzi zastanawiają się co to za akcje były w przeciągu roku. A może to nic takiego. Teraz mamy ważniejsze tematy. Jak będzie coś nie tak to pewnie będzie wiadomo. Jak nie to ok

 32. Nie wiem dlaczego sesja w Barcianach jest zwoływana w trybie nadzwyczajnym. Ustawa o samorządzie gminnym nic o tym nie mówi. Art. 20 ust. 3. Na wniosek wójta lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję…..
  Nie ma tu mowy o żadnym trybie nadzwyczajnym.
  Natomiast Statut Gminy Barciany w § 29 ust. 4. Sesjami zwyczajnymi są także sesje nie przewidziane w planie, ale zwołane w zwykłym trybie.
  Jeżeli chodzi o miejsce, to ze względu na sytuację jak najbardziej wskazane (hala sportowa).
  Żadnych przesłanek do trybu trybu nadzwyczajnego nie widzę i przewodnicząca po raz kolejny została chyba wprowadzona w błąd.

  1. sesje w trybie zwyczajnym zwołuje przewodnicząca. Pewnie ze względu na koronawirusa nie chciała tego zrobić i na wniosek wojtowej będzie nadzwyczajna. Domniemam.

 33. Zaklaladajac,że tak było jak pisze powyżej Pani obserwatorka to odnosi się nieodparte wrażenie iż była to z premedytacją przeprowadzona akcja

  Aby przeprowadzić Uchwałę, która spowoduje że wynagrodzenie Wójt bedzie maksymalne i tak się stało.

  RADCA wykonał zadanie !???
  Co na to Organ Nadzoru oraz Rada Gminy?

  1. Nadzór wojewody ma 30 dni na wydanie decyzji. Ten czas już chyba minął . Na stronie Wojewody napisane ze uchwała jest w obrocie.

   1. To proszę mi wskazać, gdzie to jest napisane jak twierdzisz Barcianiaku, bo ja tego nie znalazłem na stronie Wojewody jak piszesz.

 34. Mają obowiązek się tym zająć .
  A jeżeli nie to jeszcze istnieje w naszym Kraju Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Naczelny Sąd Administracyjny tam też z tą sprawą można się skierować.

 35. Pewnie do tego dojdzie ,bo takiego postępowania nie można tolerować
  W tym konkretnym przypadku winę ponosi RADCA,(za próbę wprowadzenia Rady Gminy w blad)
  Przewodnicząca Rady(która podczas procedowania Uchwały przyjęła opinię Radcy jako coś pewngo),również.
  W takim przypadku jedno co można zrobić to wysłuchać opinii i dalej procedowac nad projektem Uchwały.
  Jeżeli uchwała byłaby dotknięta wadą to od tego jest Organ Nadzoru : Wojewoda, WSA, NSA ,a nie Radca Prawny.
  Co się dzieje z projektem Uchwały czy zostanie przyjęty w formie Uchwały, czy odesłany do Komisji celem powtórnego przepracowania bądź całkowicie zmieniony na Sesji lub też zdjęty z porządku obrad ,należy wyłącznie do Rady Gminy.
  Dlatego z opinia która wygłosił Radca na styczniowej Sesji Rady GMINY Barciany(viďe nagranie z Sesji) nie można się zgodzić.

 36. O co tyle krzyku?! Na zebraniu sołeckim jak zapytałam wójtowa ile zarabia teraz a ile wcześniej miała powiedziała ze miała 4900 netto a teraz 6800 netto . To tak dużo na takie stanowisko? Ja w życiu za takie pieniądze nie chciałabym tego robić. Wole moje pole i krowy.

 37. Pewnie sprawowanie funkcji Wójta, Burmistrza,Prezydenta to bardzo odpowiedzialne stanowisko i powinno być godziwe wynagradzanie.
  Ale my tutaj nie dyskutujemy jak rozumiem o wysokości uposażenia Wójt, ale o procedurze podczas uchwalania tegoz przez Radę Gminy Barciany( w tym roli Radcy Prawnego jaką odegrał ???)

 38. Mieszkańcy gminy Barciany są w szoku! Po najwyższej podwyżce podatków (ok. 25%),
  szykuje się kolejna aż 80% za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Gmina mlekiem i miodem płynąca tylko kosztem mieszkańców. To tutaj potrzeba referendum.

 39. Coś niesamowitego ? Skąd te cyfry…
  Bo jeżeli to prawda to ten scenariusz o którym powyżej w ostatnim akapicie może być jedynym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *