MRĄGOWO: Parafialna jajecznica w Krzywym – Magna Masuria

MRĄGOWO: Parafialna jajecznica w Krzywym

0

W miniony poniedziałek (29.05.2023), w drugi dzien obchodów Zesłania Ducha Świętego, parafianie parafii ewangelicko-augsubrskiej z Mrągowa postanowili zorganizować nietypowe spotkanie w miejscowości Krzywe. Zamiast tradycyjnego nabożeństwa w kościele, wszyscy zebrali się o godzinie 17:00 w tym urokliwym miejscu.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewania pieśni religijnych, czytania tekstów biblijnych i krótkiej refleksji, którą poprowadził ks. Bartek Polok. Atmosfera była pełna duchowej bliskości i radości z obecności jednością wiernych.

Po części duchowej przyszedł czas na część kulinarną. Parafianie przystąpili do smażenia ogromnej jajecznicy, do której zużyto aż 140 jajek!

Oprócz tradycyjnej jajecznicy, na stole znalazły się również różnorodne ciasta, wafelki oraz smakowite masełko czosnkowo-pomidorowe i chlebek. Wszyscy mogli delektować się tymi przysmakami, wzmacniając więzi wspólnoty i ciesząc się smakiem jedzenia przygotowanego z miłością i troską.

Dla chętnych, organizatorzy przygotowali także możliwość popływania łódką po pobliskim jeziorze. To dodatkowa atrakcja, która umożliwiła parafianom relaks i odpoczynek w pięknym otoczeniu natury.

To nietypowe spotkanie parafian w Krzywym było doskonałą okazją, aby celebrować Dzień Zesłania Ducha Świętego w niezwykły sposób, integrując się i czerpiąc radość z bycia razem. Taka inicjatywa pokazuje, jak ważna jest twórcza i kreatywna podejście do praktykowania wiary oraz budowanie wspólnoty.

Życzymy parafianom z Mrągowa dalszych owocnych spotkań, które będą służyły umacnianiu więzi wierzących i wspólnemu świętowaniu. Niech Duch Święty napełnia serca wszystkich obecnych i prowadzi na drodze wzajemnej miłości i zrozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *