MRĄGOWO: Wypadek na ścieżce rowerowo-pieszej! 13-latek trafił do szpitala – Magna Masuria

MRĄGOWO: Wypadek na ścieżce rowerowo-pieszej! 13-latek trafił do szpitala

1

Korzystając ze ścieżki pieszo-rowerowej należy zachować szczególną ostrożność. Zarówno korzystający z niej rowerzyści jak i piesi. Takiej ostrożności zabrakło 13-latkowi, który nie upewnił się, czy jest bezpiecznie i wszedł bezpośrednio przed nadjeżdżającego rowerzystę, który nie zdążył wyhamować i uderzył w niego. Chłopiec doznał urazu ręki.

We wtorek (23.05.2023 r.) popołudniu, mrągowscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu jakie miało miejsce na ścieżce pieszo-rowerowej w Mrągowie na ul. Wojska Polskiego w okolicach ogródków działkowych. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że ścieżką pieszo-rowerową szła grupa 3 chłopców, natomiast prawą stroną ścieżki jechali rowerzyści. W pewnym momencie jeden z chłopców wtargną  pod nadjeżdżający rower. 44-letni rowerzysta nie zdążył wyhamować i uderzył w 13-latka. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że doznał urazu ręki, który powoduje rozstrój zdrowia powyżej 7 dni, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Rowerzysta był trzeźwy. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

1 thought on “MRĄGOWO: Wypadek na ścieżce rowerowo-pieszej! 13-latek trafił do szpitala

  1. Ile jeszcze razy mam pisać, ile dowodów trzeba, żeby kętrzyński establishment samorządowy, ludzie Niedziólki, Hećmana, Kochanowskiego poupychani po instytucjach zrozumieli, że ciągi pieszo – rowerowe to fatalne rozwiązanie. Swoje słowa tym razem kieruję szczególnie mocno w stronę najbardziej aktywnych osób o zerowych kwalifikacjach w obszarze transportu: Pani radnej Baranieckiej, radnego Sapińskiego i Pana Grzegorza Beredy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *