WĘGORZEWO: 38-latek za stosowanie przemocy domowej musi opuścić mieszkanie – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 38-latek za stosowanie przemocy domowej musi opuścić mieszkanie

0

Dozór policyjny, obowiązek opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 38-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo. Mężczyzna od kilku lat miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad bliskimi. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (14.05) węgorzewscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Węgorzewo dochodzi do przemocy domowej. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i synem.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zbierając materiał dowodowy w tej sprawie ustalili, że zatrzymany mężczyzna stosował przemoc domową od 2015 roku. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał bliskich,  bił i wyganiał ich z domu.

W poniedziałek (15.05) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku, 38-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną i synem.  Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Węgorzewo policyjnego dozoru, opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *