WĘGORZEWO: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Węgorzewie – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Węgorzewie

0

25 maja 2022 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter ze względu na jubileusz 30-lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości dla Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, a następnie podniesieniem flagi państwowej. Jako pierwszy głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Kamil Pawlukanis, który przywitał przybyłych gości:

  • Pana Artura Chojeckiego – Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego;
  • st. bryg. Adama Jastrzębskiego – Zastępcę Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej;
  • przedstawicieli władz samorządowych ze Starostą Powiatu Węgorzewskiego Panią Marzenę Supranowicz na czele;
  • przedstawicieli służb mundurowych i instytucji współpracujących z węgorzewskimi strażakami;
  • emerytowanych strażaków i druhów z powiatu węgorzewskiego.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia, awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Została również odczytana i wręczona decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka w sprawie włączenia do KSRG Wojskowej Straży Pożarnej 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie.

Istotnym elementem uroczystości było przekazani i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco Eurocargo GBA-Rt. Wartość samochodu to niespełna 1 200 000 tys. zł. Pojazd jest w pełni wyposażony w sprzęt ratowniczy niezbędny do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zakup realizowany był dzięki środkom z Budżetu Państwa oraz w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, jednostek samorządowych powiatu węgorzewskiego oraz instytucji zaprzyjaźnionych. Nowy samochód pożarniczy pobłogosławił i poświęcił ks. prał. Klemens Litwin kapelan węgorzewskich strażaków.

Na zakończenie uroczystości okolicznościowe mowy wygłosili zaproszeni goście.

źródło: PSP Węgorzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *