WĘGORZEWO: W domu miał blisko 100 gram marihuany, a na podwórku dwa krzaki – Magna Masuria

WĘGORZEWO: W domu miał blisko 100 gram marihuany, a na podwórku dwa krzaki

0

Kryminalni z węgorzewskiej komendy zatrzymali 28- letniego mężczyznę, który w kartonowych pudełkach trzymał susz roślinny. Ponadto na podwórku mieszkaniec gminy Pozezdrze miał posadzone dwie konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli nielegalne rośliny. Teraz 28-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jedyne co miał do powiedzenia zatrzymany to, iż nielegalne substancje miał na własny użytek, bo palenie go uspokaja.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, w wyniku działań operacyjnych ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Pozezdrze znajduje się mała „uprawa” konopi indyjskich. Mundurowi złożyli niespodziewaną wizytę 28-latkowi. Funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. W pokoju w kartonowych pudełkach mężczyzna trzymał już zerwane rośliny. Ponadto w trakcie sprawdzenia posesji funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwie rosnące konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli nielegalne rośliny. 28-latek na swoje usprawiedliwienie oświadczył mundurowym, że palenie marihuany go uspokaja.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, odpowie za nielegalne posiadanie i uprawę konopi indyjskich.  Grozić mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *