WIADOMOŚCI: Przez region może przejść silny szkwał – Magna Masuria

fot. Info Meteo - Północ Pl

Zachowajcie ostrożność – jak podaje Info Meteo Północ Pl – przez część województwa Warmińsko-Mazurskiego w piątek przemieści się liniowa formacja konwekcyjna na której wbudowany może być silny szkwał o prędkościach przekraczających 80 – 90 km/h.

Prawdopodobieństwo rozwoju tego systemu jest dość duże z uwagi na podtrzymane obliczenia wielu modeli numerycznych. Burza najprawdopodobniej zacznie się wypiętrzać jeszcze po stronie województwa pomorskiego napędzając się już za Elblągiem na wschód. Najpewniej przejdzie przez całą północną część Warmii i Mazur przez co tam istnieje największe ryzyko zagrożenia silnymi porywami wiatru.

UPRZEDZAM TAKŻE PRZED WIATREM ZWIĄZANYM NIE TYLKO Z TYM SZKWAŁEM, A TAKŻE Z POWODU ZAOSTRZENIA SIĘ GRADIENTU BARYCZNEGO. Nad samym morzem ale też i w lądzie od pomorza po Powiśle wiać ma również silnie 65 – 75 km/h +.

Późnym po południem i wieczorem nad gminy nadmorskie pomorza od Ustki po Rozewie, później także nad Kaszuby dotrze kolejna porcja opadów pochodzenia konwekcyjnego. Padać będzie tam z przerwami całą noc z piątku na sobotę.

źródło: Info Meteo – Północ Pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *