WYBORY KORSZE 2022: Michał Wypij ma wątpliwości co do komisarza w Korszach i kandydatki na burmistrza Korsz?

Poseł na Sejm RP Michał Wypij za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, ze bada sprawę związaną z powołaniem na stanowisko komisarza w Korszach, pana Kazimierza Witczaka i ma tym samym pewne zastrzeżenia do kandydatki wspieranej przez lokalne środowisko Prawa i Sprawiedliwości, pani Czesławy Orłowskiej Staniszewskiej. Poseł Michał Wypij pod koniec zeszłego roku złożył interpelacje nr 29612 do Prezesa Rady Ministrów w związku z powołaniem komisarza w Korszach.

Poseł miał obawy i zastrzeżenia, że przez 6 tygodni nie była powołana na te stanowisko żadna osoba, co „rodzi dla miasta i gminy Korsze poważne konsekwencje, powodując chaos decyzyjny. Najważniejszą konsekwencją jest brak projektu budżetu Korsz na przyszły rok. Nie przyjęto zarządzenia w sprawie przyjęcia projektu budżetu. Projekt nie został przekazany Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie celem zaopiniowania. To uniemożliwia w konsekwencji przyjęcie przez Radę Miejską w Korszach budżetu na 2022 roku, jako że jedynym podmiotem uprawnionym do wniesienia projektu uchwały budżetowej pod obrady rady, zgodnie z ustawą o finansach publicznych, jest organ wykonawczy.”

W odpowiedzi na interpelacje poselską Michał Wypij otrzymał odpowiedź, że z dniem 13 grudnia 2021 roku na stanowisko komisarza został powołany Kazimierz Witczak, co spowodowało nadesłanie kolejnej interpelacji poselskiej.

Jak czytamy w interpelacji nr. 29612 do Prezesa Rady Ministrów: „pan Kazimierz Mariusz Witczak jest postacią, delikatnie mówiąc, kontrowersyjną. Okazuje się, że w przeszłości wyznaczony przez Pana komisarz Korsz był wicedyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Centrum Promocji Zdrowia w Olsztynie. Na to stanowisko powołał go były wojewoda warmińsko-mazurski, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Babalski. W mediach pojawiał się wówczas jako osoba, która miała doprowadzić do wyrzucenia z mieszkania lokatora i polecić włamanie się do zajmowanego przez niego mieszkania. Kontrola zarządzona przez ówczesnego wojewodę warmińsko-mazurskiego Stanisława Szatkowskiego wykryła szereg nieprawidłowości w ww. Centrum, czego konsekwencją było usunięcie Kazimierza Mariusza Witczaka z zajmowanego stanowiska. Jak informowała „Rzeczpospolita”, z okresu pełnienia funkcji wicedyrektora WMCPZ, Witczak usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Kontrowersje wokół Witczaka dotyczą również jego działalności w GLKS Jurand Barciany”.

Michał Wypij nadal czeka na odpowiedź do nadesłanej interpelacji, ale również za pośrednictwem mediów społecznościowych skierował się do mieszkańców miasta i gminy Korsze.

Wyznaczony komisarz Korsz w przeszłości usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Kontrowersje wokół Witczaka dotyczą również jego działalności w GLKS Jurand Barciany. Czy Pan Witczak w przypadku wygrania wyborów przez Panią Czesława Orłowska-Staniszewska zostanie jej zastępcą? Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Korsze 30 stycznia idźcie na wybory i wybierzcie mądrze! – przekazuje Michał Wypij, poseł na Sejm RP w mediach społecznościowych.

25 thoughts on “WYBORY KORSZE 2022: Michał Wypij ma wątpliwości co do komisarza w Korszach i kandydatki na burmistrza Korsz?

 1. Pan Wypij jak by miał trochę honoru złożył by mandat poselski ,ponieważ został posłem z list PiS.
  A partia Razem opusciła Klub Prawa i Sprawiedliwości.

  1. W takim razie Mejza, Ajchler, Pawłowska i wszyscy kukizowcy powinni złożyć swoje mandaty, bo zostali wybrani odpowiednio z list PSL, PO, SLD i ponownie PSL. Wy, PiSowcy to uważacie, że mandat jest wolny tylko jak się popiera PiS, jak się przestaje PiS popierać to krzyczycie „oddaj mandat”! Moralność Kalego!

 2. Wyznaczenie przez wojewodę pana Witczaka na komisarza świadczy, że PiS nie ma ludzi do stanowisk nawet na szczeblu gminy. Niech się ujawni promotor tego gościa z kętrzyńskiego PiS-u

 3. Polecam wypowiedź bumristrza Niedziółki w ostatnich „Wiadomościach lokalnych”. Tak wygląda populizm w wykonaniu Ryszarda.

 4. Do powyższego wpisu.
  Trudno będzie jak jest krach to chowają głowę w piasek.
  A tak na marginesie , krwawy Ryszard który stanowisko zawdzięcza dla PISu następnie ich wykręcił

 5. Dlatego trwało to aż 6 tygodni bo PIS szukał nie najlepszego tylko najgorszego kandydata na stanowisko komisarza w Korszach 😉 No i w końcu znalazł. Czesława Orłowska jak mówią osoby znające temat była tylko nieznacznie lepsza od Kazimierza Witczaka i dlatego jej nominacja przepadła.Ale teraz tworzą uzupełniający się duet zawłaszczający jak hydra Gminę Korsze 😉

 6. Przypadek? Michał Wypij to kolega Krasińskiego. A Krasiński to pełnomocnik komitetu wyborczego Jakubczaka popieranego przez Niedziółkę i Wróbla.

  1. A to ci ASy: Niedziółka ’ Wróbel ’ Lewandowski , wystarczy !!! i jeszcze na dokładkę ten Krasiński .

  2. Krasiński to ten Staszek, co chciał się sprawdzić w biznesie? Wioskowy typ się w ojczystym języku wysłowić nie potrafi.

  3. Krasinski ty pracuj na to wynagrodzenie prezesowskie w Komecu, a nie za pieniądze Kętrzynian robisz propagandę dla Korszan. Ale wiadomo, tobie, Wróblowi uśmiecha się kolejne koryto do łupienia

  4. Zarzad UKŁADU nie jest od pracy. Oni dostają posadki zastępców burmistrzów, prezesów, itp. Nas zwykłych mieszkańców mają za baranów od płacenia podatków, czynszów, 30% podwyżka,itp. Zarząd myśli jak zdobyć kolejny skarbiec do podziału posadkami. W kolejce czekają żony zastępców, dzieci, bratanice, wujkowie, koledzy, którzy utworzyli nie dawno firmę i czekają na zlecenia łatwego zadania za duże budżetowe pieniądze. A baranom się rzuca obietnice bez pokrycia, obwodnice, remonty ich ulic, domy spokojnej starości, itp. A potem się obietnic nie realizuje, traci się dofinansowania, itp. I zaczyna się szukać kolejnego żrodełka, tym razem w Korszach. Na kogo postawić, na UKLAD, czy na sprawdzonego w boju, zaangażowanego fachmana. Jacy mieszkańcy, taka władza. Ciekawe, jakimi mieszkańcami się okażą Korszanie.

 7. Duet, o którym mówi Pani Natalia B. powstał od samego początku. Stwierdzenie Pani kandydatki na Burmistrza, że startuje w wyborach gdyż nie powołano ją na funkcję pełniącego obowiązki Burmistrza przekonało mnie o istnieniu tego układu. W zamian uzyskała poparcie PIS. Z punktu widzenia politycznego nie powinno to dziwić bo polityka nawet ta na szczeblu gminy tak działa i jeżeli ktoś myśli że jest inaczej to się po prostu myli. Działania tego duetu ewidentnie potwierdziła ostatnia sesja rady i nie tylko. Szkoda tylko że w ten mechanizm dała się wkręcić grupa radnych i pracowników urzędu (tych ostatnich mogę zrozumieć choć nie do końca). Widać ewidentnie, że robią to we własnym interesie a nie w interesie ogółu. Grupa jest nie wielka ale skutecznie buduje pozycję duetu przy bierności i nie zrozumieniu sytuacji pozostałych radnych. Przy tej okazji nastąpiła już ewidentna „transformacja” radnej do innego okręgu wyborczego i teraz jeden z okręgów ma dwie radne a jeden został bez radnego, tylko pogratulować!
  Mam nadzieję że wyborcy dokonają właściwej oceny, z korzyścią dla Gminy Korsze.

 8. Cyt.Ptaszek pisze:
  28 stycznia 2022 o 10:11
  Przypadek? Michał Wypij to kolega Krasińskiego. A Krasiński to pełnomocnik komitetu wyborczego Jakubczaka popieranego przez Niedziółkę i Wróbla.
  Zapomniawszy dodać jeszcze Arkadiusza z SM Pionier który promuje Michała!

 9. Nasz Staszek tj. Michał fajnie sie sprawdza w biznesie KOMECU. Kasę łupi i nie widać w Ratuszu. Pewnie do pracy jeździ koleją bo trudno go zastać w godzinach pracy. Prawdziwy biznesmen. Pewnie skończy jak poprzedni „szewc ” Andrzeh z KTBSu.

  1. No tak nie zapominajmy o miłościwie nam panujacym PREZESIE Arkadiusz Książku. Schował się, cicho siedzi, ale jest członkiem UKŁADU?!!!!

 10. Szczyt świństwa !!! Wróbel inauguruje kampanię Jakubczaka, Niedziółka na wiecach, Krasiński pełnomocnikiem komitetu wyborczego. A kto jest sponsorem tych panów. Budżet miasta Kętrzyn!!!!!!! Ludzie ogarnijcie się. Wróbla nie chciało Giżycko, Krasińskiego Reszel. Bo tam wiedzą, czym pachną gagatki . Korszanie postawcie na to, co się już sprawdziło. Okolice Kętrzyna omotał pajęczyna UKLAD. Barciany, Kętrzyn. Teraz Korsze??? Nie dajcie się!!!!!

 11. A Arkadiusz tzw. „duże łeb” to sobie wszystko ułożył z córką szewca Andrzeja.Teraz to żyją. Rada Nadzorcza fikcyjna na papierze akceptuje poczynania „dużego łba”

 12. Nasz Staszek, jak każdy szanowany biznesmen dojeżdża do „pracy” w białych skarpetkach kilkunastoletnim mercedesem, w Albanii budziłby podziw, w Polsce jest obciachem. W Komecu nawet przy zamkniętych drzwiach słychać soczyste k…y. Dziwię się Niedziółce, że powołał głąba na prezesa, no ale cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.