KĘTRZYN: 40 lat w mundurze
Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz ZYBIŃSKI wyróżnił funkcjonariusza oddziału za 40 lat służby w mundurze. Pamiątkową statuetkę i gratulacje odebrał Naczelnik-Kierownik Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców ppłk SG Roman KLIMASZEWSKI.
Dzisiaj gen. bryg. SG Tomasz ZYBIŃSKI w obecności pocztu sztandarowego W-MOSG, kadry kierowniczej wręczył ppłk SG Romanowi KLIMASZEWSKIEMU pamiątkową statuetkę i gratulacje z okazji 40-lecia służby. Komendant oddziału podziękował oficerowi za wzorową postawę w realizacji obowiązków służbowych, życzył dalszych sukcesów w służbie oraz w życiu prywatnym.
Ppłk SG Roman KLIMASZEWSKI służbę w mundurze rozpoczął 2 września 1983 roku. Wówczas wstąpił w szeregi Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Od 16 maja 1991 roku związany ze Strażą Graniczną. Przez ponad rok pełnił służbę w CSSG, a następnie od września 1992 roku doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu stanowiskach wykonawczych i kierowniczych w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. 1 września 2015 roku został mianowany na stanowisko Naczelnika-Kierownika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.
Za swoją służbę ppłk SG Roman KLIMASZEWSKI był wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i odznaczany m.in., uhonorowany został Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Otrzymał również Odznakę Straży Granicznej oraz Medal Trzydziestolecia Powołania SG.
Wręczenie aktów mianowania i listów gratulacyjnych
W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania w korpusie chorążych i podoficerów. Komendant oddziału wyróżnił listami gratulacyjnymi pracowników cywilnych z tytułu jubileuszu pracy zawodowej.
Dzisiaj w obecności kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego podniesiono flagę i odśpiewano hymn państwowy. Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Tomasz ZYBIŃSKI wręczył 16 funkcjonariuszom akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych i 15 w korpusie podoficerów. W trakcie przedsięwzięcia Komendant oddziału wyróżnił 4 pracowników cywilnych listami gratulacyjnymi z tytułu jubileuszu 35, 40 i 45 lat pracy zawodowej.
Gen. bryg. SG Tomasz ZYBIŃSKI pogratulował funkcjonariuszom ukończenia szkolenia. Życzył mianowanym wielu awansów oraz zadowolenia ze służby. Natomiast pracownikom podziękował za trud pracy na rzecz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i życzył dalszych sukcesów zawodowych.
Funkcjonariuszom i pracownikom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej serdecznie gratulujemy.
Szanowni redaktorzy Magna Masuria. Z życiorysu Pana Klimaszewskiego uciekły Wam lata 1987- 1991. Tak ciężko jest napisać że ten Pan służył w Centrum Szkolenia Wojsk Ochrony Pogranicza. Przecież ta jednostka i ta formacja istniała w Kętrzynie nim powstała Straż Graniczna.
To tylko przedruk treści ze strony straży tu widać komu ten okres uciekł. https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/52133,40-lat-w-mundurze.html
A co napiszą jak byłemu ZOMOLOWI, który tam jeszcze służy przyjdzie okrągła rocznica?
Ale ten redaktor niekumaty. Straż Graniczna powstała, jak dobrze pamiętam , 1 1991 lub 92 r. To jak by nie liczyć, ta formacja policyjna ma dopiero31 lub 32 lata. To jak ten pan może być 40 lat w mundurze Straży Granicznej. 40 lat w mundurze. to poprawna informacja. i taki więc powinien być tytuł. Nie zakłamujmy historii i nie wstydźmy się służby w Wojskach Ochrony Pogranicza, która to formacja, jeżeli chodzi o Kętrzyn, może mieć tylko pozytywne konotacje. Zresztą nie wszyscy są świadomi, że tylko działania trzech panów (dwóch z Kętrzyna i jednego z Olsztyna) uratowała tę jednostkę szkoleniową organu ochrony granic przed jej likwidacją> Pomysłodawcom jej unicestwienia był obecny prezes NIK. Może będzie kiedyś okazja napisać coś więcej na ten temat.
s
Marku, to nie redakcji uciekły te lata tylko nowemu pokoleniu SG, które boi się wspominać o WOP-ie nie licząc nawet lat 1945-90 do swojej historii w ochronie Polskiej granicy. Stąd paradoks że SG ma zaledwie 31 lat a policja ma ponad 100 lat tradycji łącznie z okresem milicji.
Nie „nowemu pokoleniowi SG”, tylko pisiorskim karierowiczom w SG.