ADOPTUJ ZWIERZAKA – Magna Masuria

ADOPTUJ ZWIERZAKA

Hejka ludzie! Mówią na mnie Armani. Nawet mi się podoba te nowe imię – takie światowe. Trafiłem do schroniska w sumie niedawno, ale przed przyjazdem zdążyłem jeszcze pozwiedzać małą miejscowość. Gdy zgłodniałem i chciało mi się pić, to zatrzymałem się u dobrych ludzi . Okazało się, że jest też w schronisku mój brat Dżordżo. Co za zbieg okoliczności! Chyba się do mnie nie przyznaje, bo jakoś nie ucieszył się na mój widok. A może się załamał, że i mnie się pozbyli z domu? Dobra ,nie ma co wspominać przeszłości. Ja tu sobie gadu gadu , ale przejdźmy do rzeczy. Szukam domu! Takiego na zawsze. Tyle wspólnych lat przed nami, bo mam dopiero około 1,5 roku. Jestem średniej wielkości i przeszedłem zabieg kastracji. Na smyczy zacząłem chodzić dopiero tutaj, więc czeka mnie jeszcze trochę nauki. Kocham się przytulać do ludzi. Nie jestem groźny. Zaprzyjaźnię się z niekonfliktowymi psami. Dam Ci dużo radości, miłości i zapewnię Ci regularne spacery.
To jak? Jesteś zainteresowany?

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Cezar , to mądry i oddany człowiekowi pies. Zna podstawowe komendy typu siad, łapa. Kocha piłeczki i psie piszczące zabawki. Frajdę mu sprawia wspólna zabawa z opiekunem. W upalne dni chętnie chłodzi się w basenie na wybiegu, więc zapewne z przyjemnością wskoczyłby do jeziora. Nie przejawia agresji w stosunku do ludzi. Potrafi chodzić na smyczy, choć czasami mocniej ciągnie. Nie z każdym psem wdaje się w konflikty. Cezar ma dwa lata i jest już po zabiegu kastracji. Mieszkał w domu. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Rudy wzrostem sięga do łydki i jest dwuletnim wykastrowanym psem. Uroczy , delikatny i trochę bojaźliwy. Rudy ceni sobie obecność człowieka. Jak już kogoś zna, to chce być głaskany i sam domaga się uwagi. Dopiero w schronisku powoli uczy się chodzić na smyczy . Rudy zaprzyjaźni się ze spokojnym psem. Nie przejawia agresji w stosunku do ludzi.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Lulu miała dom, ale pani często zostawiała ją samą bez opieki nawet na kilka dni. Przez czas swojej nieobecności nie martwiła się jej losem .Co musiała czuć wtedy Lulu? Nasza czarnula ma około 8 lat i jest średniej wielkości wysterylizowaną sunią. Pies , który kocha ludzi całą sobą. Na widok swojej opiekunki w schronisku , aż piszczy z radości i skacze żeby się przytulić i skraść buziaka. Lulu jest bardzo sympatyczna i oddana człowiekowi. Ładnie chodzi na smyczy. Boks dzieli z innym psem. Chętnie spaceruje z osobami, które odwiedzają schronisko. Przy regularnych spacerach zachowuje czystość. Psi skarb, który wniesie do Twojego domu dużo szczęścia.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Matka natura z Goliata zadrwiła. Jego głowa jest duża ,a tułów długi i osadzony na krótkich , masywnych łapkach. Goliat ma około 3 lat i przeszedł zabieg kastracji. Szybko zaskarbia sobie sympatię nowo poznanych osób. W stosunku do psów bywa różnie. Z pewnością dogada się z płcią przeciwną ,jak i samcem, który nie jest konfliktowy. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem. Potrafi chodzić na smyczy, ale trzeba pamiętać, że jest silnym psem i ciągnie.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
O życiu Tajgera można by było napisać książkę. Z drugiej strony – po co rozgrzebywać przeszłość? To mu już w niczym i tak nie pomoże. W jego oczach zagościł smutek, tęsknota i rozczarowanie . Naprawmy jego złamane serce i postarajmy się znaleźć mu dom na jesień życia. Dom, w którym będzie mógł godnie żyć i odejdzie u boku kochających ludzi. Tajger ma 11 lat i jest dużym wykastrowanym psem. Taki kochany staruszek , który myśli że już nic dobrego go nie spotka. Cieszy się , gdy spędza czas z opiekunem. Nawet uśmiecha się przez zęby, lecz potem wraca szara rzeczywistość, wraz z powrotem do boksu. Ładnie chodzi na smyczy. Przy regularnych wyjściach na wybieg zazwyczaj zachowuje czystość w boksie. Dogaduje się z niekonfliktowymi psami. Puśćcie naszego „maluszka” w świat 

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Hans ma około 6 lat , wzrostem sięga nieco za kolano i jest po zabiegu kastracji. Na początku pobytu był trochę nieśmiały , ale gdy oswoił się z nowym otoczeniem, to odzyskał pewność siebie. Do tego stopnia , że czasami podczas drogi na wybieg, gdy mija inne psy – potrafi niespodziewanie się odwrócić i chapnąć za łydkę. Hans jest silnym psem i wiadomo, że podczas spacerów ciągnie. Nie z każdym psem się dogada. Koty przegania. Uwielbia różne psie zabawki. Potrzebuje stanowczego i odpowiedzialnego opiekuna, który z nim popracuje.

Tel: 601677115 (od 7 do 15)
Tak bardzo byśmy chcieli ,by znalazła dom. Żeby nikt nie skreślał jej na starcie ze względu na wiek , czy wygląd. Niestety realia są inne. Dora ma około 8 lat i jest czarna w dodatku średniej wielkości. Większość odwiedzających schronisko nawet nie zwraca na nią uwagi. Dora nie mieszka u nas długo. Trafiła do schroniska jeszcze z pokarmem w sutkach. Nie wiemy czy maluchy były już odchowane, czy ktoś najpierw pozbył się szczeniąt , a potem porzucił ich matkę. Dora jest bardzo za człowiekiem. Cieszy się z każdej chwili z nim spędzonej. Nie jest konfliktowa. Boks dzieli z samcem. Nie przejawia agresji nawet w stosunku do nieznanych osób. Potrafi chodzić na smyczy.
Dora jest wysterylizowana.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15)
Przypuszczamy, że ktoś go porzucił z powodu choroby skóry. Teraz jest już pięknym kocurkiem i bardzo chce zamieszkać w nowym domu. To przekochany kot, który uwielbia towarzystwo człowieka. Ma około 5 lat. Przeszedł zabieg kastracji . Jest zaszczepiony od chorób zakaźnych i przeciw wściekliźnie. Odrobaczony, kuwetkowy.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )
Karmel – ponad 25kg słodyczy. Ma około 2 lat i jest średniej wielkości wykastrowanym psem. Karmel siedział przy supermarkecie w Kętrzynie. Na początku ludzie myśleli, że jego właściciel robił zakupy i zapomniał o czekającym na niego psie. Niestety na drugi dzień Karmel nadal się błąkał, więc został zgłoszony odpowiednim służbom. Było w nim tyle smutku i żalu do ludzi, że na samo wspomnienie ściska serce. Teraz Karmel odzyskał chęć do życia i jest gotowy zamieszkać z nową rodziną. By zwrócić uwagę opiekuna – rozleje wodę , lub wyciągnie koc na środek boksu, bo wie, że wtedy człowiek do niego podejdzie. Chce być głaskany, chętnie się tuli , a nawet poda łapkę. Karmel nie przejawia agresji w stosunku do ludzi. Potrafi chodzić na smyczy. Nie z każdym psem się zaprzyjaźni.

Tel: 601677115 ( od 7 do 15 ) 
Pewnego dnia zabrakło miejsca dla nich w domu. Ktoś się ich pozbył i zostawił rodzeństwo na pastwę losu. Głód dokuczał im każdego dnia, aż przybłąkały się do miasta i szukały pożywienia w kontenerach śmieci. Trafiły do schroniska. Wychudzone i przestraszone. Człowiek wyrządził im krzywdę, więc myślały, że my również mamy złe intencje. Czas zdziałał cuda i nam zaufały. Reja (ciemna) i Kronos (jasny) mają około 2 lat. Są średniej wielkości psami. Przeszły zabieg sterylizacji i kastracji. Smycz je jeszcze ” paraliżuje” , co widać nawet na zdjęciach. Są do siebie bardzo przywiązani. Razem czują się pewnie. Na wybiegu zamieniają się w radosne psiaki. Chętnie spędzają czas z opiekunem i same nawet dopominają się o głaskanie. Nie przejawiają agresji w stosunku do ludzi. Bardzo byśmy chcieli żeby zamieszkali w przyszłym domu razem. Może ktoś o wielkim sercu je wypatrzy i da im szansę?
Tel: 601677115 ( od 7 do 15 )