GIŻYCKO: Orły Dziekańskiego rozbiły bank na Baltic Cup! Srebrne medale i kwalifikacje do Mistrzostw Świata – Magna Masuria

0

W Dziwnowie odbyły się tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist (PSKO), które przyciągnęły ponad 270 najlepszych żeglarzy z Polski oraz zespoły z takich krajów jak Turcja, Szwecja, Niemcy, Czechy, Litwa, Estonia i Norwegia. Przez trzy dni, w wyjątkowo wymagających warunkach, przeprowadzono aż 10 wyścigów, które wyłoniły najlepszych zawodników w klasie Optimist.

Sukcesy polskich żeglarzy były imponujące! Srebrny medal w klasyfikacji generalnej wywalczył Aleksander Szczepara, a w klasyfikacji dziewcząt na drugim miejscu uplasowała się Zofia Brdulak. To jednak nie koniec sukcesów Orłów Dziekańskiego. Miłosz Ciechanowicz zajął siódme miejsce wśród chłopców, a wśród dziewcząt Antonina Dziekańska była szósta, a Emilka Brdulak – siódma. Zosia Szczypka uplasowała się na 13. miejscu wśród dziewcząt, a Patric Stafa zajął 19. pozycję w klasyfikacji chłopców.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2024 zakończone sukcesem!

Baltic Cup był również ostatnią eliminacją do Mistrzostw Świata 2024, które odbędą się w grudniu w argentyńskim Mar del Plata. Do grona szczęśliwych kwalifikantów zaliczają się aż trzej zawodnicy z Energa Giżycka Grupa Regatowa, w tym srebrny medalista Aleksander Szczepara i Zofia Brdulak. Oprócz nich, do Mistrzostw Świata zakwalifikowali się Maja Harasimowicz-Krysztofiak z KSW BALTIC Dziwnów, Julia Nagórska z YKP Gdynia oraz Miłosz Ciechanowicz z Giżycka.

Trener Bogdan Dziekański może być dumny ze swoich podopiecznych, którzy zakończyli sezon żeglarski z wyjątkowymi wynikami, wprowadzając cudowne zamieszanie w świecie żeglarskim na koniec roku!