Jaki horror na Halloween? – redakcja poleca!

0

Od kilku lat, w ostatni dzień października, powoli w naszą kulturę wpisuje się Halloween. Dzieci jak i dorośli przebierają się za różne potwory, albo szukają odpowiednich filmów, które przyniosą ze sobą gęsią skórkę. Postanowiliśmy redakcyjnie przedstawić 6 ciekawych propozycji horrorów, które można zarówno obejrzeć rodzinnie, albo w gronie dorosłych. Serdecznie zapraszamy na listę 6 naszych halloweenowych propozycji filmowych:

W gronie rodziny – Coco

Na początek bajka Pixara o tytule Coco, która premierę miała w 2017 roku. Tę pozycję polecamy dla wszystkich. Jest to ciekawa opowieść o dwunastoletnim Miguelu, który mieszka w meksykańskiej wiosce w rodzinie szewców. Potajemnie marzy o tym, aby zostać muzykiem. Dlaczego marzy potajemnie? Odpowiedź jest prosta – w jego rodzinie muzyka uważana jest za przeklętą z powodu pradziadka, który w pogoni za karierą muzyka opuścił prababcie Miguela. Chłopiec odkrywa, że istnieje pomiędzy nim, a uwielbianym przez niego nieżyjącym piosenkarzem Ernesto de la Cruz. Miguel chcąc dowiedzieć się, co ich łączy, postanawia udać się do Krainy Umarłych i odnaleźć swojego idola. Przewodnikiem chłopca w tym magicznym świecie zostaje duch o imieniu Hector…

Halloween na luzie czyli Scary Movie

Kto by pomyślał, że ten film ma już ponad dwadzieścia lat, a nadal bawi. Jest to parodia utrzymana w klimacie horroru, który kpi z największych kinowych hitów, które wyszły na początku 2000 roku. W Strasznym Filmie można dopatrzeć się scen z „Krzyku”, „Szóstego Zmysłu”, „Matriksa”, „Koszmaru minionego lata” i „The Balir Witch Project”.

Fabuła tej parodii kręci się wokół tego, że w pewne Halloween grupa przyjaciół powoduje wypadek, którego ofiarą pada nieznany im mężczyzna. Nastolatkowie zostawiają go. Okazuje się, że facet żyje. I chce się zemścić. Wysyła do Cindy Campbell (głównej bohaterki i jednocześnie dziewczyny z grupy, która go podobno zabiła) list z wiadomością, że ktoś wie co przyjaciele zrobili w zeszłe Halloween. Pierwszą jego ofiarą pada Drew Decker – uosobienie takiej blondynki z kawałów. Mężczyzna dobiera sobie następne ofiary wg poziomu ich inteligencji, czego nietrudno się domyślić. Policja nie wierzy gromadzie mniej lub bardziej rozgarniętej młodzieży i odmawia pomocy. Tymczasem zamachowiec ustala kolejne ofiary.

Horror w gwiazdorskiej obsadzie – Wywiad z Wampirem

Tom Cruse, Brad Pitt, Antonio Banderas na jednym ekranie? Tak to możliwe! Wywiad z wampirem to dramat w konwencji horroru opowiadający o historii Louisa de Pointe du Lac – grany przez Brada Pitta, który 200 lat temu był amerykańskim panem ziemskim, a przy tym miał żonę, która zmarła podczas porodu. Jego wewnętrzny ból po stracie żony i córki był nie do zniesienia, a życie przestało mieć dla niego jakikolwiek sens. Wówczas odwiedza go Lestat (Tom Cruse), wampir, który przekonuje go, że zna sposób, aby na zawsze położyć kres jego bezgranicznemu cierpieniu czyniąc go tym samym wampirem. Od tamtego czasu, przez dwa stulecia, Louis był świadkiem niezliczonych ludzkich cierpień. Widział, jak za sprawą bezwzględnego Lestata przelewała się ludzka krew. Sam nigdy nie nauczył się zabijać. Wreszcie postanowił, że musi opowiedzieć komuś o sobie. Udziela więc wywiadu dziennikarzowi z San Francisco.

Lśnienie – kultowa ekranizacja książki Stephena Kinga

A dlaczego kultowa? Reżyserem tego filmu był Stanley Kubrick, filmowy perfekcjonista, który niektóre sceny w tym filmie kręcił dziesiątki razy wykańczając wręcz psychicznie aktorów z Jackiem Nicholsonem na czele. Film opowiada o makabrycznych obrazach, wywołanych przez tajemniczą siłę, jakie widzi syn Jacka Torranca (Jack Nicholson) – Danny. Jack dostaje pracę w hotelu „Panorama”, które w okresie zimowym jest zamknięte. Główny bohater postanawia sprowadzić swoją żonę i syna, aby wypocząć. Jednak podczas ich pobytu zaczynają dziać się dziwne, niewytłumaczalne rzecz, które doprowadzają do kompletnego załamania nerwowego Jacka. Wszystko zaczyna toczyć się w coraz gorszym, przerażającym kierunku.

W lesie dziś nie zaśnie nikt – pierwszy polski krwawy horror…

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu polskiego akcentu zwłaszcza, że wśród aktorów możemy zobaczyć Julie Wieniawę, Mirosława Zbrojewskiego czy Olafa Lubaszenko. Fabuła jest prosta, a zaczyna się niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli walczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie wiedzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach Internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkrywają czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało? Czy w krwistych kawałeczkach?   

Blair Witch Project – paradokument, który straszy?

Jest tyle samo fanów jak i przeciwników tego filmów, lecz nie ma co ukrywać nadal potrafi zaskoczyć i wprowadzić immersyjne poczucie niepewności. Jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów. Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo i podstawowy ekwipunek turystyczny, wyrusza na wyprawę w okolice Burkittesville, żeby nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legendą o Wiedźmie z Blair. Legenda głosi, ze od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To co miało być prostym zadaniem zmieniło się w koszmar, a studentów już nigdy nie odnaleziono. Ciekawostką może być, że aktorzy grający w filmie myśleli, że legenda jest prawdziwa. Dopiero w dniu wydania filmu dowiedzieli się, że wszystko zostało spreparowane przez reżyserów, a zdjęcia do filmu trwały jedynie 8 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *