KĘTRZYN: Breakdance opanuje Kętrzyn! Warmińsko-Mazurska Liga Breakingu 2025 zawita do miasta
Już 25 maja Kętrzyńskie Centrum Kultury stanie się areną jednego z najbardziej widowiskowych wydarzeń tanecznych sezonu. Warmińsko-Mazurska Liga Breakingu 2025 wkracza w decydującą fazę, a Kętrzyn – jako przedostatni przystanek przed wielkim finałem w Olsztynie – stanie się miejscem zaciętej rywalizacji, pełnej emocji, pasji i widowiskowych ewolucji tanecznych.
Warmińsko-Mazurska Liga Breakingu to cykl sześciu turniejów tanecznych organizowanych w formie sportowej. Przeznaczona jest dla miłośników breakdance z całego regionu – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy. W rywalizacji biorą udział wyłącznie reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, którzy walczą o punkty rankingowe, a w dalszej perspektywie – o tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza ligi.
Dotychczasowe przystanki odbyły się w Mrągowie, Korszach, Węgorzewie i Rynie. Kętrzyn zamknie etap eliminacyjny przed wielkim finałem, który zaplanowano na 8 czerwca w Pałacu Młodzieży w Olsztynie.
Zmagania taneczne prowadzone będą w podziale na kategorie wiekowe i płciowe – od najmłodszych dzieci w wieku 6–9 lat, po seniorów powyżej 19 roku życia. W przypadku niewielkiej liczby uczestników organizatorzy zastrzegają możliwość łączenia kategorii.
Dla tancerzy, którzy wezmą udział w co najmniej czterech z sześciu przystanków, przewidziano unikatowe paczki prezentowe – m.in. kubek W-M Ligi Breakingu 2025 i specjalistyczną czapkę do „kręcenia głowy”. Na zwycięzców czekają także medale, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Za organizację ligi odpowiada Stowarzyszenie Hip Hop Mazury, wspierane przez liczne ośrodki kultury regionu oraz sponsorów, w tym Autoland i Fabrykę Reklamy.