KĘTRZYN – MOJA NOWA OJCZYZNA
23 września w zamkowej fili Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła promocja książki Kętrzyn – moja nowa Ojczyzna. Jest to drugie rozszerzone wydanie składające się z dwóch książek Kętrzyn – moja nowa Ojczyzna oraz Moja droga do Kętrzyna. Zbiór wspomnień mieszkańców został zredagowany przez Marię Rutkowską-Kurpan, Lucynę Tokarczyk, Cezarego Bałdygę i Marię Raksimowicz-Skibińską.
Książka, tak jak wspomniałem wcześniej jest zbiorem wspomnień osób, które przybyły do Kętrzyna dawniej nazwanego Rastenburgiem i opowiadają o początkach nowego życia. Zarys wspomnień obejmuje lata 1945-1955. Ze spisanych wspomnień można dowiedzieć się o tym, co się działo w naszym mieście tuż po zakończeniu działań wojennych, jak ludzie sobie radzili i z czego najbardziej się cieszyli. Można dowiedzieć się o miejscach, które dziś już nie istnieją i są jedynie wspomnieniem u starszych mieszkańców Kętrzyna.
Wieczór autorski rozpoczął były Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Kętrzynie Witold Gagacki, który przywitał gości oraz członków Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, miejskich i powiatowych radnych oraz starostę kętrzyńskiego. Wśród uczestników spotkania byli też członkowie rodziny osób, których wspomnienia zostały spisane. Witold Gagacki również powiedział ważne słowa do wszystkich, którzy przymierzą się do pozyskania tej książki: „tę książkę trzeba czytać sercem, bo sercem spisane były te wszystkie wspomnienia i sama książka”.
Drugie wydanie „Kętrzyn – moja nowa Ojczyzna” została wydana dzięki wsparciu Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, a sponsorami byli Urząd Miasta w Kętrzynie, Signify Poland sp. z o.o. oraz Biuro Rachunkowe „Fiscal”.
Gdzie można ją kupić?