WĘGORZEWO: I Memoriał Jerzego Józefa Tyszki i piknik żeglarski – Magna Masuria

WĘGORZEWO: I Memoriał Jerzego Józefa Tyszki i piknik żeglarski

0

fot. UM Węgorzewo/Aurelia Zabłotna Biuro Promocji

1 maja 2023 roku na terenie portu Keja w Węgorzewie odbyły się I Regaty im. Jerzego Józefa Tyszki, które stanowiły uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Wydarzenie to przyciągnęło zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z różnych stron.

Po emocjonujących zawodach, o godzinie 17:00 w Ośrodku Wypoczynkowym Piękny Brzeg ogłoszono wyniki regat. W kategorii „Open” najszybszym jachtem okazał się stateczek Jakuba Malickiego wraz z załogą. Warto również podkreślić osiągnięcie pana Tomasza Bochińskiego, który wraz z córką wypłynął łódką, którą samodzielnie zbudował zimą poprzedniego roku i było to jej trzecie pływanie na wodzie.

W kategorii jachtów o długości powyżej 8,00 metra najlepszy wynik osiągnął Piotr Smirnow wraz z załogą, a kolejne miejsca zajęli Piotr Seredyn i jego załoga.

W kategorii jachtów o długości do 7,99 metra zwycięstwo odniósł Dariusz Bałdyga wraz z załogą. Pozostałe miejsca na podium zajęli Aleksander Kondrusik, Andrzej Kubic, Piotr Jasiński oraz Tadeusz Piaskowski wraz z załogami.

Po zakończeniu regat, od godziny 15:00, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piękny Brzeg rozpoczął się integracyjny piknik żeglarski, który przyciągnął zarówno mieszkańców, jak i turystów. Na stoisku promocyjnym gminy Węgorzewo odbywały się ekowarsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy serdecznie dziękowali wszystkim, którzy odwiedzili stoisko, a szczególne podziękowania kierowali do Hani, Oli i Zuzi z 10 Drużyny Harcerskiej Iskra, które pomagały obsługiwać stoisko.

Wszystkim uczestnikom regat serdecznie gratulujemy! Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg oraz Klub Morski LOK w Węgorzewie, a objęte zostało Patronatem Burmistrza Węgorzewa. Regaty stanowiły piękny hołd złożony pamięci Jerzego Józefa Tyszki i z pewnością wpiszą się w kalendarz wydarzeń gminy Węgorzewo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *