WPP: Druzgocąca porażka MKS-u Korsze – Magna Masuria

W I rundzie Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, MKS Korsze zmierzył się z faworyzowanym zespołem Znicza Biała Piska. Spotkanie zakończyło się druzgocącą porażką gospodarzy, którzy ulegli rywalowi aż 0:11 (0:4). Mecz ten okazał się trudnym doświadczeniem dla zawodników z Korsz, którzy mimo starań, nie byli w stanie przeciwstawić się wyraźnie lepszemu przeciwnikowi.

Od samego początku spotkania Znicz Biała Piska dominował na boisku. Już w 13. minucie Piotr Fiedorowicz otworzył wynik meczu, a kolejne bramki dla gości strzelali Drażba (27′), Giełażyn (40′) oraz Malinovkiy (42′). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:4, co wyraźnie podkreślało różnicę klas pomiędzy obiema drużynami.

W drugiej połowie Znicz kontynuował swój strzelecki festiwal. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry, Porębski podwyższył na 0:5. Kolejne gole padały w krótkich odstępach czasu: Waszczyn (55′), Kuciński (67′), Karankiewicz (73′), Krzyś (74′), Mroczkowski (77′) oraz Radzikowski (80′) wpisali się na listę strzelców, doprowadzając do ostatecznego wyniku 0:11.

Trener MKS Korsze, Piotr Kozłowski, skomentował mecz następująco: „Graliśmy dziś z naprawdę mocnym przeciwnikiem, który przewyższał nas we wszystkich aspektach i dominował na boisku przez większość spotkania. Staraliśmy się przeciwstawić rywalowi, jednak jego klasa, kultura gry czy umiejętności indywidualne większości zawodników powodowały, że momentami byliśmy bezradni. Pomimo porażki chciałbym podziękować zawodnikom za zostawione na boisku zdrowie. Odpadliśmy z pucharu i teraz musimy skupić się na meczach ligowych.”

MKS Korsze – Znicz Biała Piska 0:11 (0:4)

0:1 – Fiedorowicz (13), 0:2 – Drażba (27), 0:3 – Giełażyn (40), 0:4 – Malinovkiy (42), 0:5 – Porębski (47), 0:6 – Waszczyn (55), 0:7 – Kuciński (67), 0:8 – Karankiewicz (73), 0:9 – Krzyś (74), 0:10 – Mroczkowski (77), 0:11 – Radzikowski (80)

MKS Korsze: Zasztowt – Solecki (85’ Prusinowski), Fedczak, Dymek (46’ Sochacki), Jędrzejewski – Przygoda, Sawicki (k), Kozłowski (80’ Stec), Trafarski (70’ Krupczak), Jaskólski – Rzeźnik

Znicz Biała Piska: Burzyński – Serbul, Porębski, Karankiewicz, Waszczyn, Malinovskiy (46’ Świderski), Mroczkowski, Krzyś, Fiedorowicz (56’ Konopka), Drażba (56’ Kuciński), Giełażyn (61’ Radzikowski)