34-letni morderca matki trafił do aresztu! – Magna Masuria

34-letni morderca matki trafił do aresztu!

0

Sąd Rejonowy w Kętrzynie postanowieniem z dnia 21 stycznia 2022 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie w dniu 21 stycznia 2022 r. skierował do miejscowego Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo Anny K. oraz znieważenie jej zwłok. Według ustaleń śledczych Kamil K. w dniu 17 stycznia 2022 r. w jednym z mieszkań w Kętrzynie dokonał zabójstwa Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Następnie, w ciągu kolejnych dwóch dni Kamil K. miał także znieważyć zwłoki Anny K.

Sąd Rejonowy w Kętrzynie jeszcze w tym samym dniu, tj. 21 stycznia 2022 r. rozpoznał wniosek prokuratura i zastosował wobec Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, że w powyższej sprawie zachodzi konieczność zastosowania wobec Kamila K. tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że Kamil K. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów. W tej sytuacji potrzeba zastosowania wobec niego tego najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadniona jest grożącą podejrzanemu surową karą. Ponadto, istnieje realna obawa, że pozostając na wolności podejrzany mógłby podejmować próby wpływania na zeznania innych osób. Zachodzi również uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, szczególnie, że po zabójstwie Anny K. ukrywał się przed organami ścigania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *