66-latek zabłądził w lesie i trafił do Rosji – Magna Masuria

66-latek zabłądził w lesie i trafił do Rosji

0

Mieszkaniec gminy Korsze wybrał się na grzyby i zabłądził. Po długiej wędrówce, torami trafił do Rosji. 22 września, tuż po godzinie 7 rano, służby rosyjskie przekazały informację funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach o zatrzymaniu obywatela Polski.

Mieszkaniec gminy Korsze, dzień wcześniej wybrał się rowerem do pobliskiego lasu, na grzybobranie. Podczas zbierania grzybów zgubił się, a kiedy próbował odnaleźć drogę powrotną zastała go noc. Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Od miejsca, gdzie pozostawił rower przeszedł około 20 km i dotarł w rejon Barcian. 66-latek, gdy zobaczył tory, myślał, że dotrze nimi do Korsz. Po przekroczeniu granicy państwowej został zatrzymany przez Rosjan. Dyżurny Strażnicy Żeleznodorożnyj poinformował o zdarzeniu polską Straż Graniczną. Rosjanie przekazali grzybiarza funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach.

Cały i zdrowy wrócił do swojego domu.

Sezon grzybowy w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie leśnych wycieczek, czy grzybobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *