75-lecie Hufca ZHP Kętrzyn – Magna Masuria

W sobotę, tj. 26 września br., w sali kominkowej Starostwa Powiatowego w Kętrzynie odbyły się uroczyste obchody 75-lecia Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Kętrzynie. Uroczystość w Starostwie poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym nie zabrakło wielu wspomnień, ale również dyskutowano o przyszłości kętrzyńskiego harcerstwa.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. komendanci hufców z województwa warmińsko-mazurskiego, byli komendanci kętrzyńskich harcerzy oraz ci, którzy tworzyli tuż po wojnie harcerstwo w Kętrzynie – mówi organizator spotkania Stanisław Iwaniuk.

Poza wspomnianymi przez harcmistrza Stanisława Iwaniuka w obchodach 75-lecia Hufca Związku Harcerzy Polskich w Kętrzynie uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, starosta powiatu kętrzyńskiego Michał Kochanowski, wieloletni burmistrz miasta Kętrzyn, a obecnie zastępca burmistrza miasta Bartoszyce Krzysztof Hećman, którzy również włączyli się w dyskusję o przyszłości lokalnego harcerstwa. Warto nadmienić, że Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski razem z ZHP Kętrzyn uczestniczył w tym roku w akcji humanitarnej wpierającą Polaków mieszkających obecnie na terenie Mołdawii.

W chwili obecnej kętrzyński hufiec harcerzy skupia ponad 200 aktywnych członków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *