76 Rajd Polski – Magna Masuria

Już w najbliższy weekend (28-29 czerwca) w Mikołajkach oraz Mrągowie odbędzie się 76 Rajd Polski, w którym info-Kętrzyn24.pl jest jednym z partnerów medialnych. Dlatego też dla naszych kętrzyńskich fanów motoryzacji przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy o tej edycji Rajdu Polski.

Rajd Polski obchodzi 50 rocznicę obecności na rajdowych mistrzostwach Europy, a deklaracje o starcie w Mikołajkach zadeklarowało ponad sto załóg. Ta wyjątkowa impreza koncentruje wokół siebie w tym roku cztery rajdowe cykle – Mistrzostwa Europy (FIA ERC), Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (RSMP), Rajdowe Mistrzostwa Litwy (LARC) oraz, co może być ciekawostką dla zagorzały fanów motoryzacji, Motul Historycznych Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski (HRSMP).

Najważniejszą wiadomością dla polskich kibiców może być fakt, że w tym sezonie po raz pierwszy od 2012 roku z numerem pierwszym będzie jechać zespół z Polski. Aktualnymi liderami FIA ERC jest Łukasz Habaj oraz Daniel Dymurski. Podjęli oni decyzję, że podczas rajdu będą oni kierować Skodą Fabią R5.

Wygranie tego rajdu to moje marzenie i realnie mamy na to szansę. Będziemy chcieli powalczyć, bo zwycięstwo jest realne, ale procentowo nie ocenię naszych szans

mówi Łukasz Habaj

Punkt do polskiej drużyny traci brytyjski duet Chris Ingram i Ross Whittock, którzy również zdecydowali się na start czeską rajdówką. Pretendentami do wygrania również jest rosyjski zespół Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow, którzy są obecnymi Mistrzami Europy, a jeżdżą Citroenem C3. Również chrapkę na wygranie Rajdu Polski mają Finowie Jari Huttunen i Antti Linaketto, którzy siedzą za kierownicą Hyundaiu i20 R5.

Harmonogram 76 edycji Rajdu Polski składa się z 15 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 202 km, po których przejedzie ponad sto załóg z całej Europy.

Więcej informacji już wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *