Piłkarski weekend 17-08-2019 – Magna Masuria

DERBY POWIATOWE w IV lidze i 1 Grupie ligi okręgowej

Za nami trzecia kolejka forBET IV liga warmińsko-mazurska oraz 1 Grupa ligi okręgowej, gdzie drużyny z naszego powiatu zmierzyły się w derbowych spotkaniach. Również rozpoczęła się pierwsza kolejka A Klasy, gdzie gra Jurand Barciany. Poniżej relacje z obu meczy:

MKS Korsze – KKS Granica Kętrzyn

Mecze drużyn z Korsz i Kętrzyna zawsze budzą wiele emocji w kibicach i samych piłkarzach. Jest to walka o to która drużyna zostanie najlepsza w naszym regionie. W 2 kolejce obie drużyny zremisowały wynikiem 1:1, lecz prawdopodobnie dla zespołu z Korsz przyznany zostanie walkower o czym pisaliśmy wTrafili bramkę grając w dwunastu„.

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca. Obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje z większą przewagą piłkarzy Granicy Kętrzyn. Końcówka pierwszej połowy była bardzo emocjonująca zwłaszcza w 41 minucie kiedy po strzale Tomasza Bobrowskiego obrońca gospodarzy ofiarnie wybił piłkę z pola karnego.

Druga połowa rozpoczęła się wyrównanie, lecz w 59 minucie do bramki gospodarzy piłkę wrzucił z 20 metra Mariusz Machniak. Piłkarze Granicy od razu chcieli pójść za ciosem i dwie minuty później Paweł Kowalewski marnuje okazję na podwyższenie wyniku. W odwecie od razu poszli piłkarze z Korsz, lecz w bramce czuje stoi Kamil Kotkowski, który obronił bardzo mocny strzał. Gospodarze nie dali za wygraną i w 71 minucie wyrównał Paweł Sawicki. W końcówce meczy Paweł Sawicki mógł podwyższyć wynik na 2:1 będąc sam na sam z Kotkowskim. Jednak bramkarz Granicy obronił za równo strzał Sawickiego jak i jego dobitkę. W ostatnich minutach znakomitą okazję do podwyższenia wyniku marnuje Paweł Turczyn, tym samym mecz kończy się remisem. Obie drużyny walczyły dzielnie i pokazały na co je stać w tym sezonie.

RKS Rema Orlęta Reszel 4:3 LUKS Wilczek Wilkowo

Derbowy mecz 3 kolejki 1 Grupy ligi okręgowej zapowiadał się naprawdę ekscytująco. We wcześniejszej kolejce piłkarze z Reszla pokazali ogromną dominację w Szczytnie wygrywając z tamtejszym SKS Szczytno, aż 8:0. Piłkarze z Wilkowa mieli za sobą porażkę u siebie ze Śniardwy Orzysz 4:2, co stawiało ich w niekorzystnej sytuacji w meczu wyjazdowym.

Pierwsza połowa przebiegła po myśli Wilczka. Pokazali oni determinację i ducha walki. Wszystko wskazywało na to, że piłkarze z Wilkowa zawiozą do domu trzy punkty. Do końca pierwszej połowy prowadzili 3:1 po dwóch golach Adama Grabowskiego i golu Jakuba Kalisza. Bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Romańczuk.

W drugiej połowie sytuacja odmieniła się dopiero w ostatnich minutach meczu. Piłkarzom z Wilkowa zabrakło drugiego oddechu, a udane zmiany w drużynie gości sprawiły, że zaczęli efektywniej grać skrzydłami. Los drużyny z Reszla odwrócił najpierw Bartek Bogdaniuk strzelając błyskawicznie dwie bramki w 71 i 75 minucie. W 80 minucie końcowy wynik meczu ustanowił Andrzej Adamiak na 4:3 dla gospodarzy. Mecz był pełen emocji i pokazał, że drużyny z naszego regionu grające w okręgówce mogą starać się o awans do wyższej klasy.

GLKS Jurand Barciany 3:0 LKS Mazur Wydminy

Jurand na inaugurację sezonu w A Klasie zmierzył się z Mazur Wydminy. Pierwsza połowa była wyrównana, lecz w pewnym momencie piłkarze z Barcian zaczęli robić sobie dogodne sytuacje bramkowe, co spowodowało zdobycie bramki. Druga połowa to już twarde warunki podyktowane przez zawodników Juranda mimo, ze goście również błysnęli kilkoma świetnymi okazjami. Jednak bramkarz drużyny z Barcian wykazał się świetnymi interwencjami. Na listę strzelców wpisali się: Sebastian Zawadzki, Mariusz Solecki oraz w końcówce meczu wynik na 3:0 ustalił Łukasz Żółtowski.