Areszt za usiłowanie zabójstwa – Magna Masuria

Trzymiesięczny areszt zastosował kętrzyński sąd wobec mężczyzny, który podczas imprezy alkoholowej kilkukrotnie ugodził nożem swojego znajomego. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. 41-latek w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (18.02.2020) około godz. 16:40. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym z mieszkań w Kętrzynie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że podczas spotkania towarzyskiego zakrapianego alkoholem, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni. 41-latek w pewnym momencie chwycił za nóż i kilkukrotnie ugodził nim 39-latka. Poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Okazało się, że obrażenia są bardzo poważne i zagrażają jego życiu. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, zdecydował, że 41-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *