BARCIANY: Staranował szlaban na granicy z Rosją, a w Anglii go znaleźli – Magna Masuria

BARCIANY: Staranował szlaban na granicy z Rosją, a w Anglii go znaleźli

0

fot. WMOSG

Przyjechał w rejon granicy, staranował szlaban i odjechał na lotnisko, a stamtąd do Anglii. Teraz zapłaci 2 mandaty po 500 zł. Do zdarzenia doszło 10 lipca br. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach stwierdzili uszkodzony szlaban na granicy polsko-rosyjskiej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej nie odpuścili i szukali sprawcy. Okazało się, że jest nim 41-latek, mieszkający w powiecie chełmskim, a od wielu lat pracujący w Anglii. Po zdarzeniu wyjechał do Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze SG ustalili markę pojazdu, którym staranował szlaban. Ustalili również telefon mężczyzny i zadzwonili do niego. Od razu wiedział o co chodzi i stwierdził, że przyjedzie do oddziału.

Poinformowano sąsiednie placówki oraz oddziały SG. Kiedy przyleciał ponownie do Polski, funkcjonariusze z Placówki SG w Gdańsku, przekazali podróżnemu, że czekają na niego funkcjonariusze z W-MOSG. Mężczyzna 14 października przyjechał do oddziału i przyznał się do popełnionego wykroczenia.

Tłumaczył, że wybrał się na wycieczkę z kolegą na Mazury. Podróżował nissanem z wypożyczalni bez nawigacji i zabłądził. Zamiast w kierunku Warszawy udał się w kierunku granicy polsko-rosyjskiej. Powiedział funkcjonariuszom SG, że nie zauważył znaku drogowego B1 – zakaz ruchu w obu kierunkach. Nie zdążył wyhamować i znalazł się na szlabanie. Nie zadzwonił do placówki, bo telefon zostawił w hotelu.

Za niedostosowanie się do znaku drogowego i przebywanie na odcinkach pasa granicznego musi zapłacić 2 mandaty po 500 zł.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *