BARCIANY: Tak spędzali wolny czas na emeryturze – Magna Masuria

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach razem z kolegami służby Celno-Skarbowej 3 Referatu Realizacji w Ełku, prowadzili wspólne działania pod kątem ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zabezpieczyli ponad 79 kg krajanki tytoniowej i 880 sztuk papierosów.

Wczoraj funkcjonariusze obu służb przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w powiecie kętrzyńskim. 60-letnia kobieta w szafkach kuchennych przechowywała nielegalne papierosy. Część z nich była z białoruską akcyzą, kolejne wyroby tytoniowe pochodziły z „lewej fabryki”. W dodatku funkcjonariusze odkryli, że kobieta posiada butlę gazową, która służyła za skrytkę na papierosy.

Funkcjonariusze służb podejrzewali również, że w jednym z bloków mieszkalnych, „kwitnie” handel wyrobami akcyzowymi. Nie pomylili się. Przeszukania trzech sąsiadujących ze sobą mieszkań doprowadziły do ujawnienia 79 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 58 tys. zł. 63-letnia kobieta miała prawie 62 kg tytoniu, jej 65-letnia sąsiadka 4 kg, a 65-letni sąsiad obu pań, ponad 13 kg. W dodatku mężczyzna zdążył już wykonać własnoręcznie 700 sztuk papierosów. 

Teraz 60-latkowie za „takie spędzanie wolnego czasu na emeryturze”, poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *