Bareja by tego „Ogrodu Zapachów” nie wymyślił ! – Magna Masuria

Bareja by tego „Ogrodu Zapachów” nie wymyślił !

11

„Powiedz mi, po co jest ten miś?
– No właśnie: po co?
– Otóż to. Nikt nie wie po co, dlatego nie musisz obawiać się, że ktoś zapyta”.

W taki sposób, cwaniakowaty działacz Ryszard Ochódzki, z komedii Stanisława Barei pt „Miś”, mówił jak zamierza wydawać/marnować publiczne pieniądze.

„Ogrodu Zapachów” nie wymyślił nikt poza Kętrzynem. To pomysł władz samorządowych miasta na stworzenie miejsca, w którym można będzie swobodnie odpocząć i wyłączyć się z miejskiego rytmu życia, powiedział zastępca burmistrza Maciej Wróbel przy podpisywaniu umowy.

Jeżeli „Ogrodu Zapachów”, nie wymyślił nikt poza Kętrzynem, to znaczy, że inni są głupsi, czy mądrzejsi? – zapytaliśmy mieszkańców.

W takim miejscu ogród zapachów? Chyba coś się burmistrzom pomieszało? – mówi pierwszy rozmówca. – Mamy wypoczywać, z dala od miejskiego hałasu, przy rondzie z dużym ruchem samochodów, z kierunków Bartoszyc i Reszla? Mamy wąchać: zapachy kwiatów zmieszane z zapachami spalin z rur wydechowych z jednej strony, z oparami ze stacji benzynowej z drugiej strony a wieczorami z dymem z ognisk palonych przez działkowiczów?

Z ciekawości obserwuję, co tu robią robotnicy, ale oprócz położenia krawężników nie zrobili nic! Niech pan się przejdzie tam dalej [wskazuje na głębszą część parku], jeszcze kilka dni temu jakaś grupka paliła ogniska” – komentuje jeden z rozmówców, mieszkający w pobliżu przyszłego „ogrodu zapachów”.

Jak Pan Bóg chce kogo ukarać, to mu najpierw rozum odbiera– tymi słowami z powieści „Idiota”, pomysł tej lokalizacji, skomentował inny mieszkaniec. Miasto nie ma pieniędzy a mieszkańców nikt nie zapytał, czy to jest dla nich najważniejsza potrzeba i gdzie ten ogród zlokalizować? Przecież mamy niedaleko „Ogród Różany”, „Ogród Ekologiczny” kilka parków i terenów zielonych, z krzewami i kwiatami.

Mieszkańców bulwersuje również fakt, że zanim budowa została rozpoczęta, to miasto już otrzymało wyróżnienie na Gali Światowego Dnia Turystyki. Tylko, od kogo to wyróżnienie i za co? Za pomysł, do nowej, surrealistycznej, komedii w stylu Monty Pythona?

11 thoughts on “Bareja by tego „Ogrodu Zapachów” nie wymyślił !

 1. No to teraz będą jeszcze większe „inwestcje” i interesy z biznesem. Rozważany przez Niedziółkę, gdy był na stołku starosty, interes w postaci wykorzystania publicznego mienia czyli internatu dla firmy jego znajomego, jest przejawem prywaty i powinno dyskwalifikować Niedziółkę z grona osób zarządzających sferą publiczną.

 2. Starsi Kętrzyniacy wiedzą, że w tym miejscu, gdzie jest ogród zapachów w latach 60-tych i początku 70-tych było gruzowisko, śmieciowisko, które się miesiącami tliło. Wypada się zgodzić z tymi wypowiedziami mieszkańców, że to miejsce wybrane zostało niefortunnie. Duży ruch, bliskość stacji paliw i ciekaw jestem czym tak będzie pachnięć i czy przez opary spalin przebiją się zapachy, o których mówił wiceburmistrz. Czyż nie lepiej było wykorzystać środki na urządzenie „ogrodu ekologicznego” przy ul. Skłodowskiej, które latami było oczkiem w głowie pani Baranieckiej? Przecież na modernizację ogrodu ekologicznego ówczesny ogrodnik miasta pani Ewa S. robiła projekty. Co się z nimi stało? Pani Baraniecka, dlaczego się pani przestała interesować tym ogrodem?

 3. zapachy zapachami…ale chyba wiecie ze tak naprawde nie trzeba daleko szukac aby znalezc rzeczy na miare produkcji rodem z holywood? albo wy w tym nke nie wiecie ze upadacie albo nie chcecie nawet w minimalnym stopniu tego dostrzegac
  i dlatego ci co w tajnej strukturze sprawowania wladzy nad tym swiatem beda wami gardzic dopoki nie zakonczy sie ten tzw armageddon (choc nie wszyscy sa tak zalosnie ograniczeni jak wy)…wczoraj „odswiezylem” komus pamiec aby powaznie i przebiegle podkopac duchowo i psychicznie i to za doprowadzenie do upadku tych, ktorych poznalem przed kilkoma laty i dzieki ktorym udalo mi sie w trakcie tajnej wojny hybrydowej na tyle wstrzasnac tym swiatem, ze teraz ta wojna staje sie coraz bardziej jawna…a tacy jak wy to moga tu byc jedynie miesem armatnim

 4. Obawiam się, że gdyby Hećman wygrał kolejną kadencję to by też coś w tym miejscu zrobił. Może nie zapachy ale może park miniatur – inwestycji, które pochłonęły kupę kasy lecz nie zostały przemyślane. Zadaszenia na targowisku miejskim, stadion na palach, basen działający 1-2 miesiące, żółte latarnie zaciemniające ulice, pusty dworzec kolejowy i wiele innych. Na środku parku liczba 13 jak trzynaście milionów, które miasto musi dać niepublicznym przedszkolom za złe naliczanie doplat

  1. Czytałem ostatnio o tych 13 milionach i wpisałem w Google o co chodzi. Wyskoczyło mi multum spraw z tym związanych w 300 samorządach w całej Polsce i to o licho na większe kwoty. Sądy zauważyły już problem, że powstała luka prawna i jakieś niedociągnięcie wiec orzecznictwo sądowe jest przychylne samorządom i uchyla roszczenia w złym naliczaniu. Co do stadionu to fakt przerost ambicji nad efekt, basenik to zapomniałem, że jest a targowisko ktoś jeszcze tam sprzedaje. Niestety nasze miasto się wyludnia i miała być zmiana – praca, a na razie są ogródki. Eh….

 5. Jeżeli chodzi o te 13 mln odszkodowania, o które pytała na sesji radna Czech, to można było odnieść wrażenie, że to wina Hećmana i b. skarbnika miasta. Bynajmniej taki obraz się wyłonił z wypowiedzi radnych PiS i AS. Pan radny Abramowicz zapędził się i wpadł nawet na pomysł przesłuchania burmistrza i b. skarbnika na tą okoliczność. Tym radnych, którzy widzą w tym tylko winę poprzedników radzę wysilić się i poczytać trochę w internecie o sprawie roszczeń przedszkoli niepublicznych. To im rozjaśni pogląd na sprawę i nie będą bić politycznej piany.

  1. Czytelniku!
   Czego ty wymagasz od radnych AS?
   Pani Radna, Zofia W. pytała – po co mieszkaniec wręcza jej na sesji pisma z informacją o tym, że burmistrz doniósł do prokuratury.
   Mówiła: „Ja sobie tego nie życzę”.

   1. A widzieliście, na nagraniu z sesji, jak radny – policjant wypytywał redaktora „kto te e-maile z informacjami, co się w Kętrzynie dzieje” do nich wysyła?

 6. Na litość boską, nie piszcie, że jest dwóch burmistrzów! Burmistrz jest tylko jeden – Ryszard Niedziółka, którego wybrali mieszkańcy niewielką różnicą głosów w powtórnym głosowaniu. Ten chłopiec w okularach to pomocnik burmistrza, giermek czy jak tam chcecie to nazywajcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *