BARTOSZYCE: 20-latek zatrzymany za liczne kradzieże – Magna Masuria

BARTOSZYCE: 20-latek zatrzymany za liczne kradzieże

0

Czuł się bezkarnie. Przychodził do drogerii, zabierał drogie perfumy i trymery, po czym wychodził. W ciągu 5 takich wizyt ukradł artykuły o wartości blisko 1700 zł. Dzięki operacyjnym ustaleniom został zatrzymany w mieszkaniu. Miał przy sobie narkotyki. 20 – latek usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży. Policjanci wnioskują o poddanie 20 – latka pod dozór.

W czwartek, (14.04.22r.), kryminalni ustalili, że mężczyzna, który aż pięciokrotnie ukradł z jednej z miejskich drogerii perfumy i inne artykuły mieszka w Bartoszycach. Gdy zapukali do jego drzwi zaskoczony obecnością funkcjonariuszy 20 – latek bronił się przed zatrzymaniem. Twierdząc, że nie ma nic wspólnego z kradzieżami, o które podejrzewają go policjanci. Co ciekawe, charakterystyczna kurtka, w której przychodził po łupy do drogerii wisiała na wieszaku w jego przedpokoju. Kurtka została zabezpieczona. W trakcie przeszukania 20 – latka w jego ubraniach znaleziono woreczki z białym proszkiem i kryształkami. Narkotester potwierdził, że biały proszek to amfetamina. Test kryształków nie dał odpowiedzi, co to za substancja.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie dozoru wobec 20 – latka. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczona substancje zostaną zbadana w laboratorium kryminalistycznym. Od wyników ekspertyzy zależy dalsze postępowanie w tej sprawie. Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *